Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Polacy są przeciwko

Zmiana czasu na zimowy nastąpi już w ostatni weekend października, a jak pokazują badania dla money.pl, dwie trzecie Polaków ma jej dość. Dlaczego Polacy uważają zmianę czasu za niepotrzebną?

Zmiana czasu 2020. Czas na likwidację. Tego chcą PolacyZmiana czasu 2020. Czas na likwidację. Tego chcą PolacyŹródło: Adobe Stock
d4ak7cv
d4ak7cv

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Sama zmiana czasu ma z założenia sprzyjać oszczędzaniu energii zużywanej na oświetlenie. Jak jednak wskazują ostatnie badania, same oszczędności są obecnie na tyle znikome - co wynika np. z rosnącej wydajności źródeł światła - że ostatecznie za oświetlenie płacimy mniej.

Zmiana czasu na zimowy… jeszcze nie teraz. Zobacz, kiedy przestawimy zegarki

Przypomnijmy, że najbliższa zmiana czasu na zimowy nastąpi z nocy z 24 na 25 października. Wtedy po raz kolejny cofniemy nasze zegarki o godzinę, przechodząc z czasu letniego na czas zimowy.

Zmiana czasu 2020. Polacy mówią "nie"

Zmiana czasu jest obiektem burzliwej dyskusji już od jakiegoś czasu. Od dwóch lat słyszymy, że państwa Unii Europejskiej mają z niej zrezygnować. Propozycja wyszła z Parlamentu Europejskiego, który wezwał KE do oceny obecnie funkcjonującego rozwiązania. Komisja przeprowadziła konsultacje, zbierając 4,6 mln odpowiedzi, z czego ponad 80 proc. było za zniesieniem zmiany czasu.

d4ak7cv

Badania pokazują, że większość Polaków opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Dwie trzecie z nas ma dość zmiany czasu i chciałoby z niej zrezygnować - [ wynika z badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl. Wśród naszych rodaków więcej jest zwolenników czasu letniego.

Okazuje się, że 66 proc. ankietowanych w panelu Ariadna opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Co piąty badany nie ma zdania, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ak7cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ak7cv