Trwa ładowanie...

Zmiany w OFE ida do kosza

Resort finansów we współpracy z Ministerstwem Pracy mają w ciągu dziesięciu dni przedstawić zmodyfikowaną propozycję zmian w OFE. Ma ona spełniać dwa warunki: nie demontować rynku kapitałowego i ochronić interesy przyszłych emerytów - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Share
Zmiany w OFE ida do koszaŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
da37p1i

Gazeta dowiedziała się nieoficjalnie, że taka decyzja zapadła po spotkaniu doradców prezydenta z przedstawicielami kancelarii premiera.

Prezydenccy doradcy mieli na nim przedstawić ocenę rządowych propozycji, jednak ostatecznie wstrzymali się do momentu powstania nowej koncepcji zmian w OFE. "To, co przedstawił rzad, nie uwzględnia konsekwencji dla giełdy i całego rynku kapitałowego, dlatego czekamy na przemyślane i przeanalizowane rozwiązania" - stwierdził jeden z uczestników spotkania.

Resort finansów pracuje już nad nową koncepcją - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Według informacji gazety ostateczna propozycja wypracowana na bazie przedstawionych wcześniej zostanie upubliczniona na początku sierpnia.

Propozycje mają ochronić giełdę przed tąpnięciem, a emerytom zapewnić wypłatę świadczeń. Nikt na razie jednak nie informuje, jak miałyby one wyglądać.

da37p1i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da37p1i
da37p1i