Trwa ładowanie...

Zmiany w zarządzie Agory

Zarząd spółki Agora, wydawca m.in. "Gazety Wyborczej", poinformował o zmianach w swoim gronie. Ze stanowiska prezesa odeszła Wanda Rapaczyńska.

Share
Zmiany w zarządzie AgoryŹródło: Fotolia, fot: Orlando Bellini
d1hotyr

Rapaczyńską zastąpił Bartosz Hojka, który pełnił funkcję członka zarządu Agory (Zobacz notowania spółki ») od 28 czerwca 2013 r. Hojka zarządzał segmentem Radio od 2005 r. i był członkiem zarządu Grupy Radiowej Agory, która obejmuje Radio Złote Przeboje, Radio Rock oraz TOK FM. Dzięki niemu doszło do istotnej poprawy kondycji finansowej i rozwoju części radiowej spółki.

"Pan Bartosz Hojka był autorem projektu wejścia Agory na rynek telewizyjny i odegrał kluczową rolę w procesie uzyskania przez spółkę Stopklatkę S.A. koncesji na kanał filmowy. W Agorze pracuje od 1998 r. Urodził się w 1974 r. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim" - napisano w komunikacie zarządu Agory.

Agora jest wydawcą "Gazety Wyborczej" i "Metra". Spółka posiada także serwisy radiowe, internetowe oraz jest operatorem sieci kin Helios. Średnia sprzedaż "GW" w styczniu 2014 wynosiła nieco ponad 130 tys. egzemplarzy, co oznaczało spadek o 12,18 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

d1hotyr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hotyr
d1hotyr