Trwa ładowanie...
euro

Zmienność w notowaniach eurodolara

Na krajowym rynku walutowym podczas dzisiejszej sesji złoty przez większość czasu lekko umacniał się, by jednak pod koniec sesji powrócić do okolic poziomów wyznaczonych na wczorajszym zamknięciu.

Share
Zmienność w notowaniach eurodolara
Źródło: DM TMS Brokers
d2c5jhb

Kurs EUR/PLN zniżkował do poziomu około 4,1530, jednak po godzinie 16.00 powrócił do 4,1870. Podobnie zachowywały się notowania USD/PLN, które spadły na pewien czas do 2,8080, by jednak później znaleźć się na poziomie 2,8500. Dziś z rodzimego rynku nie napływały żadne istotne dane makroekonomiczne, więc złoty reagował na sygnały z globalnych rynków. Nastroje światowych inwestorów nie były jednak zbyt optymistyczne, co przejawiało się chociażby w spadkach na europejskich giełdach, a tym samym nie dostarczało impulsów do aprecjacji polskiej waluty. Dzisiejszy dzień przyniósł pewną zmienność na międzynarodowym rynku walutowym. Po wczorajszym komunikacie FOMC, kurs eurodolara odnotował spadki - co jednak było bardziej efektem realizacji zysków przez inwestorów, niż konsekwencją komunikatu. Dziś zaś opublikowano o 10.00 wynik niemieckiego indeksu Ifo - wypadł nieco gorzej od oczekiwań (91,3, wobec prognozowanych 91,9), co jednak nie wywarło trwałego wpływu na notowania eurodolara, który do godziny 14.00 stopniowo
zwyżkował. Inaczej było natomiast w przypadku danych napływających z USA. O 14.30 opublikowano liczbę tamtejszych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (były lepsze od oczekiwań), a o 16.00 ilość sprzedanych domów na rynku wtórnym (była gorsza od prognoz). Zwłaszcza ta druga informacja wpłynęła na pare walutową EUR/USD, której notowania po tej publikacji spadły i pod koniec dnia kształtowały się na poziomie zbliżonym do wczorajszego zamknięcia (1,4690). Dla światowych inwestorów istotny może być rozpoczynający się dziś dwudniowy szczyt grupy państw G-20.
Jarosław Fronczak
Departament Analiz
DM TMS Brokers

d2c5jhb

Podziel się opinią

Share
d2c5jhb
d2c5jhb