Trwa ładowanie...
budowa

Znowu warto budować!

Ceny materiałów budowlanych się ustabilizowały, znów można spokojnie rozplanować zakupy i pracę robotników bez obaw o to, że materiałów zabraknie - pisze "Polska".

Share
Znowu warto budować!
Źródło: Jupiterimages
d1ampfp

Ceny materiałów budowlanych się ustabilizowały,a niektórych nawet spadły, znów można spokojnie rozplanować zakupy i pracę robotników bez obaw o to, że materiałów zabraknie - pisze "Polska".

Dom możemy postawić jednak dopiero wtedy, gdy mamy działkę lub zdecydujemy się na przeprowadzkę na przedmieścia czy do sąsiednich gmin, bo ceny gruntów, w odróżnieniu od cen materiałów budowlanych - poszły znowu w górę.

d1ampfp

Różnice w cenach gruntów np. w Warszawie i jej okolicach są znaczne - za metr kwadratowy ziemi w stolicy trzeba zapłacić średnio około 989 zł, natomiast na obrzeżach miasta od 170 do 820 - donosi "Polska".

W związku ze spadkiem cen materiałów budowlanych, coraz więcej Polaków decyduje się na postawienie domu, nawet jeśli muszą zaciągnąć kredyt by zakupić grunt pod budowę.

Wszystko wskazuje na to, że działki będą nadal drożały, dlatego budowa domu, szczególnie teraz, kiedy ceny materiałów są przystępne, staje się opłacalną inwestycją.

Więcej na ten temat w "Polsce".

d1ampfp

Podziel się opinią

Share
d1ampfp
d1ampfp