Trwa ładowanie...
d1wykee
d1wykee
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

ZUS uzyskał pełne prawa do oprogramowania swojego systemu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uzyskał pełne prawa do oprogramowania swojego systemu - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1wykee

"Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał z Asseco Poland SA porozumienie, na mocy którego pełnia autorskich praw majątkowych do oprogramowania narzędziowego wspierającego eksploatację Kompleksowego Systemu Informatycznego przechodzi na ZUS" - napisał rzecznik w komunikacie przesłanym PAP.

W ocenie, cytowanej w komunikacie prezes ZUS prof. Gertrudy Uścińskiej, to przełomowy moment dla Zakładu, ponieważ nie ma już żadnych niedomówień i żadnych wątpliwości co do spraw własnościowych. "Całość autorskich praw majątkowych do wszystkich narzędzi Kompleksowego Systemu Informatycznego należy do ZUS" - stwierdziła prezes.

Rzecznik przypomniał, że w 2010 roku Asseco przekazało prawa autorskie majątkowe do oprogramowania użytkowego KSI. Poniedziałkowa umowa dotyczyła przekazania ZUS udziału Asseco w prawach do narzędzi wspomagających eksploatację KSI.

d1wykee

Uzyskanie pełnych praw autorskich pozwoli ZUS na korzystanie bez żadnych ograniczeń z kodów źródłowych oprogramowania. Jednocześnie ZUS udzielił nieodpłatnej licencji na korzystanie z tego oprogramowania w ramach zawartej w 2013 r. umowy na utrzymanie systemu informatycznego ZUS, która obowiązuje do października 2017 r.

"Zawarte porozumienie zapewnia Zakładowi pełną swobodę przy trwającym postępowaniu przetargowym na utrzymanie KSI, które zostało ogłoszone w ubiegłym roku. Wyłoniony w tym postępowaniu wykonawca przejmie utrzymanie systemu informatycznego ZUS w październiku przyszłego roku" - wskazał Andrusiewicz.

d1wykee

Podziel się opinią

Share

d1wykee

d1wykee