Trwa ładowanie...
d2eusxg
30-05-2016 17:15

ZUS uzyskał pełne prawa do oprogramowania swojego systemu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uzyskał pełne prawa do oprogramowania swojego systemu - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz.

Share
d2eusxg

"Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał z Asseco Poland SA porozumienie, na mocy którego pełnia autorskich praw majątkowych do oprogramowania narzędziowego wspierającego eksploatację Kompleksowego Systemu Informatycznego przechodzi na ZUS" - napisał rzecznik w komunikacie przesłanym PAP.

W ocenie, cytowanej w komunikacie prezes ZUS prof. Gertrudy Uścińskiej, to przełomowy moment dla Zakładu, ponieważ nie ma już żadnych niedomówień i żadnych wątpliwości co do spraw własnościowych. "Całość autorskich praw majątkowych do wszystkich narzędzi Kompleksowego Systemu Informatycznego należy do ZUS" - stwierdziła prezes.

Rzecznik przypomniał, że w 2010 roku Asseco przekazało prawa autorskie majątkowe do oprogramowania użytkowego KSI. Poniedziałkowa umowa dotyczyła przekazania ZUS udziału Asseco w prawach do narzędzi wspomagających eksploatację KSI.

Uzyskanie pełnych praw autorskich pozwoli ZUS na korzystanie bez żadnych ograniczeń z kodów źródłowych oprogramowania. Jednocześnie ZUS udzielił nieodpłatnej licencji na korzystanie z tego oprogramowania w ramach zawartej w 2013 r. umowy na utrzymanie systemu informatycznego ZUS, która obowiązuje do października 2017 r.

"Zawarte porozumienie zapewnia Zakładowi pełną swobodę przy trwającym postępowaniu przetargowym na utrzymanie KSI, które zostało ogłoszone w ubiegłym roku. Wyłoniony w tym postępowaniu wykonawca przejmie utrzymanie systemu informatycznego ZUS w październiku przyszłego roku" - wskazał Andrusiewicz.

d2eusxg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eusxg
d2eusxg