Trwa ładowanie...

Zwolniony szef "S" walczy o pracę

Zwolniony dyscyplinarnie z pracy szef "Solidarności” w południowym zakładzie PKP Cargo będzie walczył w Sądzie Pracy o powrót na stanowisko. Stracił je, gdy zarząd spółki zarzucił mu między innymi fałszowanie kart pracy i poświadczenie nieprawdy

Share
Zwolniony szef "S" walczy o pracę
Źródło: PAP/Tomasz Gzell
d2fw28t

.

Sprawa trafiła do prokuratury. Ale jak wynika z toku śledztwa, nie ma podstaw, by postawić związkowcowi zarzuty - mówi Waldemar Kriger z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

Jak dodaje, zebrane materiały nie dowodzą, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa przez związkowca. Jeżeli prokurator ostatecznie nie zdobędzie dowodów, postępowanie zostanie umorzone - zaznacza Waldemar Kriger.

d2fw28t

Józef W., złożył teraz zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków PKP Cargo. Dotyczy to między innymi podejrzeń o posługiwanie się urządzeniami podsłuchowymi.

Józef W., był jednym z głównych negocjatorów związkowych w sporze z zarządem spółki. Związkowcy, obawiając się masowych zwolnień, domagali się zagwarantowania pakietu gwarancji pracowniczych w przededniu jej prywatyzacji i wejścia na giełdę.

d2fw28t

Podziel się opinią

Share
d2fw28t
d2fw28t