Trwa ładowanie...
d2p9epk

Życzenia premiera dla nauczycieli (komunikat)

...

d2p9epk
d2p9epk

14.10. Warszawa - CIR informuje:

Premier Donald Tusk złożył życzenia pedagogom w Dniu Edukacji Narodowej. "Tego dnia wszyscy oddają hołd ciężkiej pracy nauczycieli. To dobrze, że jest taki dzień" - zaznaczył. Specjalne wystąpienie szefa rządu można obejrzeć na stronie Premier.gov.pl oraz na oficjalnym kanale Kancelarii Premiera w serwisie YouTube.

Szef rządu zaznaczył, że o trudnej pracy nauczycieli trzeba pamiętać cały rok. "Starałem się to robić przez ostatnie cztery lata i zamierzam to robić dalej. Zależy mi na uznaniu dla Was i komforcie Waszej pracy. To Wy codziennie decydujecie, jacy będą przyszli Polacy" - podkreślił Donald Tusk.

Szef rządu zwrócił uwagę na krzywdzący zagraniczny raport dotyczący czasu pracy polskich nauczycieli. Przypomniał także inny raport, z którego wynika, że umiejętności polskich uczniów wzrosły w ostatnich latach w rekordowy sposób. "Polska w rankingu Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów przesunęła się z grupy państw będących poniżej średniej do grupy państw wyróżniających się" - zaznaczył premier. "To jest efekt pracy polskich nauczycieli i chcę Wam przy tej okazji pogratulować i serdecznie za to podziękować" - powiedział.

d2p9epk

Premier przypomniał, że sam jest z wykształcenia nauczycielem i wie, jak ważna jest też praca innych pracowników szkoły. "Nie możemy dziś zapominać o osobach pracujących w świetlicach, w bibliotekach szkolnych, o wszystkich pracownikach szkolnej administracji" - podkreślił.

"Jeszcze raz proszę Was wszystkich, pracujących w polskich szkołach, abyście przyjęli słowa największego uznania dla Waszej ciężkiej i ważnej pracy" - zakończył Donald Tusk.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d2p9epk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p9epk