Trwa ładowanie...

100 obwodnic. PSL drwi i kupuje GDDKiA łopaty

- Mija rok odkąd premier obiecał budowę 100 obwodnic. W łódzkim żadna budowa praktycznie jeszcze nie ruszyła - wskazuje wiceprezes PSL i poseł Dariusz Klimczak. Na zachętę PSL kupiło drogowcom pięć łopat - każda ma symbolizować jedną obwodnicę w województwie.

Działacze PSL kupują drogowcom łopaty. Działacze PSL kupują drogowcom łopaty. Źródło: Twitter.com
d3ashrp
d3ashrp

- Łowicz, Wieluń, Srock, Błaszki, Brzeziny czekają - ponagla poseł. To właśnie pięć miast województwa, które mają zyskać nowe drogi dzięki rządowemu programowi budowy 100 obwodnic.

Jak deklarował na Forum Ekonomicznym w Karpaczu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, proces realizacji uruchomiono na razie dla 80 inwestycji - choć nie oznacza to jeszcze prac budowlanych. - Dla 100 obwodnic, które zostały wybrane z ponad 600 miejsc w Polsce, gdzie oczekiwane są obwodnice, w ponad 80 przypadkach zostały podpisane programy inwestycyjne. To decyzje rządu, że zabezpieczamy środki finansowe na budowę obwodnicy i polecamy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowanie dokumentacji – mówił Adamczyk.

Nowe podatki. "Pytanie, czy przeciętny Kowalski to zobaczy"

- W bardzo wielu wypadkach miejscowości, gdzie projektujemy obwodnice, nie mają przygotowanych żadnych dokumentów, ani studium wykonalności ani oceny oddziaływania na środowisko, a to są prace, które trwają w czasie. Program inwestycyjny uruchamia te procesy. Ale w 23 przypadkach już z tego programu albo przetargi są ogłaszane, albo rozstrzygane – i idziemy w realizację – dodał.

d3ashrp

Rząd Prawa i Sprawiedliwości na program budowy 100 obwodnic zaplanował 28 miliardów złotych. Program ma być realizowany w latach 2020-2030.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ashrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ashrp