Trwa ładowanie...
d3mqdtl
d3mqdtl

270 pracowników ZNTK w Łapach otrzymało wypowiedzenia

8.5.Białystok (PAP) - 270 pracowników Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego (ZNTK) w Łapach otrzymało wypowiedzenia w ramach zwolnień grupowych - poinformował w piątek PAP...
Share
d3mqdtl

8.5.Białystok (PAP) - 270 pracowników Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego (ZNTK) w Łapach otrzymało wypowiedzenia w ramach zwolnień grupowych - poinformował w piątek PAP prezes firmy Jacek Łupiński. Wypowiedzenia te były wręczane w ciągu ostatniego miesiąca.

W marcu zarząd firmy zgłosił do urzędu pracy formalny zamiar zwolnienia 400 pracowników w ramach zwolnień grupowych w związku z trudną sytuacją firmy, wynikającą z braku zamówień na remonty wagonów ze strony PKP Cargo - dotychczasowego głównego zleceniodawcy.

Prezes zapowiedział, że zwolnienia w firmie będą prowadzone nadal, ale w trybie indywidualnym, nie grupowym. Łącznie pracę straci 400 osób lub - jak powiedział - nawet więcej, bo firma nie ma dużych zleceń i nie może zatrudniać dużej liczby pracowników.

Przed zwolnieniami firma zatrudniała 750 osób. Zakłady wykonują naprawy kilku wagonów miesięcznie na zlecenia czterech prywatnych zleceniodawców - poinformował Łupiński.(PAP)

kow/ pad/ gma/ gor/

d3mqdtl

Podziel się opinią

Share
d3mqdtl
d3mqdtl