Trwa ładowanie...

500+ dla seniorów nie będzie. Ministerstwo Rafalskiej oświadcza: nie pracujemy nad takim projektem

W MRPiPS nie toczą się w tej chwili żadne prace nad takim świadczeniem. Nie zostało ono też uwzględnione w budżecie na rok 2018, o czym wielokrotnie mówiła minister rodziny - napisało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To odpowiedź na informację, jaka pojawiła się w "Super Expressie".

500+ dla seniorów nie będzie. Ministerstwo Rafalskiej oświadcza: nie pracujemy nad takim projektemŹródło: East News, fot: East News
d114b4p
d114b4p

W środę dziennik opublikował bowiem artykuł z wypowiedziami szefowej resortu Elżbietą Rafalską, z którego wynikało, że minister zamierza walczyć o świadczenie dla emerytów.

- Nie ma decyzji w sprawie 500+ dla seniorów, a wprowadzenie tego dodatku zależy od kosztów związanych z obniżeniem wieku emerytalnego. Będę się jednak starać o ten dodatek i jeszcze w tej kwestii nic straconego. Więcej w tej sprawie będzie można powiedzieć w kwietniu, w okolicach Świąt Wielkanocnych - miała powiedzieć "SE" Rafalska.

Zobacz też, ile wynosi waloryzacja emerytur w 2018 roku:

Jak się jednak okazuje, resort widzi całą sprawę inaczej i dzień później wystosował oświadczenie w tej sprawie. "W MRPiPS nie toczą się w tej chwili żadne prace nad takim świadczeniem. Nie zostało ono też uwzględnione w budżecie na rok 2018, o czym wielokrotnie mówiła minister rodziny" - czytamy na stronie ministerstwa.

d114b4p

O propozycji wprowadzenia jednorazowego, corocznego świadczenia dla seniorów mówiło się w ostatnim półroczu bardzo dużo. W październiku 2017 roku Elżbieta Rafalska mówiła, że losy 500+ dla emerytów nie są przesądzone i żaden scenariusz nie jest wykluczony.

Wraz ze zbliżającym się końcem roku i wobec faktu, że na wypłaty nie zostały zabezpieczone w budżecie żadne środki, wizja wprowadzenia nowego świadczenia się oddalała. Po najnowszym oświadczeniu ministerstwa kierowanego przez Elżbietę Rafalską wydaje się, że sprawa jest już - przynajmniej na razie - jasna.

d114b4p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d114b4p