Trwa ładowanie...

500+ mogą nie dotrzeć na święta? Rafalska apeluje o pieniądze dla rodzin

Zwracam się do władz wszystkich gmin o wypłatę polskim rodzinom świadczeń wychowawczych z programu „Rodzina 500 plus” jak najszybciej przed świętami, zaapelowała minister Elżbieta Rafalska.

Share
500+ mogą nie dotrzeć na święta? Rafalska apeluje o pieniądze dla rodzin
Źródło: East News, fot: East News
d1dy0zg

Już drugi rok z rzędu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwraca się do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z apelem o wypłatę świadczenia wychowawczego z programu "Rodzina 500 plus" jeszcze przed świętami.

W oficjalnym oświadczeniu publikowanym na ministerialnych stronach minister Elżbieta Rafalska przypomniała, że wypłata świadczenia 500+ jeszcze przed Bożym Narodzeniem pozwoli wielu rodzinom przygotować się do świąt, „tak aby mogły być one przeżyte godnie i bez zbędnych trosk”.

mpips.gov.pl
Źródło: mpips.gov.pl, fot: Ministerstwo Rodziny

"Wielość wydatków przed świętami powoduje, że wypłata świadczenia wychowawczego jest obecnie bardzo wyczekiwana przez wiele polskich rodzin. Każdy z nas przecież pragnie, aby święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, pełne serdeczności, życzliwości i wielkiej radości" – napisała Rafalska w liście otwartym do władz lokalnych.

Kaczyński: To ja wymyśliłem 500+

Przy okazji podziękowała gminom za dotychczasową pracę, a szczególnie realizację wypłat z programu. Swój list zakończyła życzeniami świątecznymi.

d1dy0zg

Podziel się opinią

Share
d1dy0zg
d1dy0zg