ABG ma trzy umowy ramowe z Europejską Agencją Chemikaliów

02.12. Warszawa (PAP) - W wyniku procedury przetargowej Europejska Agencja Chemikaliów ECHA ( European Chemicals Agency), z siedzibą w Helsinkach, zawarła z firmą ABG trzy umowy...

02.12.2009 | aktual.: 02.12.2009 14:30

02.12. Warszawa (PAP) - W wyniku procedury przetargowej Europejska Agencja Chemikaliów ECHA ( European Chemicals Agency), z siedzibą w Helsinkach, zawarła z firmą ABG trzy umowy ramowe na dostawę usług informatycznych - poinformowało ABG w komunikacie prasowym.

W związku z rozwojem środowiska IT Europejska Agencji Chemikaliów ECHA przeprowadziła szereg przetargów w celu wyłonienia dostawców usług informatycznych na potrzeby utrzymania i rozwoju systemów informatycznych agencji. W trybie przetargu otwartego dla firm z wszystkich krajów członkowskich wyłoniono w poszczególnych obszarach IT dostawców oraz podpisano umowy ramowe określające zakres oraz warunki realizacji przyszłych prac. Kontrakty szczegółowe będą zawierane każdorazowo po procedurze oceny warunków i cen poszczególnych ofert otrzymanych od dostawców, którzy mają podpisane umowy ramowe.

Pierwsza z umów ramowych jakie ABG zawarło z agencją obejmuje usługi instalacji, konfiguracji i administracji infrastrukturą serwerową opartą na Microsoft Windows.

Druga obejmuje usługi wytwarzania oprogramowania w każdym etapie cyklu życia oprogramowania (od wymagań i architektury do utrzymania i wprowadzania modyfikacji). Do systemów objętych przetargiem należą m.in.: główny portal Agencji, system przedkładania wniosków rejestracyjnych, system obiegu i zarządzania dokumentacją, baza chemikaliów oraz zezwoleń i ich charakterystyk.

Trzecia z umów dotyczy usług profesjonalnego zarządzania projektami informatycznymi realizowanymi na terenie agencji, siłami wewnętrznymi ECHA oraz projektami prowadzonymi we współpracy z zespołami zakontraktowanymi w ramach innych umów ramowych i kontraktów szczegółowych.

Agencja ECHA zajmuje się tworzeniem i egzekwowaniem procedur rejestracji i oceny chemikaliów stosowanych w obrocie oraz przemyśle krajów członkowskich Unii Europejskiej. ECHA jest powołana do udzielania zezwoleń w obrocie i wytwarzaniu zarejestrowanych chemikaliów, jak i wprowadzania ograniczeń w ich stosowaniu.(PAP)

gsu/ jtt/

Źródło artykułu:PAP
informatykakontraktsoftbank
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)