Trwa ładowanie...
d3rlr7a

ABW: funkcjonariusze przeszukują obiekty związane z Amber Gold (komunikat)

...

Share
d3rlr7a

16.08. Warszawa - Rzecznik prasowy ABW informuje:

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, od rana przeszukują pomieszczenia spółek oraz innych obiektów mających związek z Amber Gold.

Od momentu kiedy ABW otrzymała pierwszą informację dotyczącą nieprawidłowości związanych z prowadzeniem spółki Amber Gold, funkcjonariusze cały czas zbierali i analizowali wszelkie informacje mogące mieć związek z możliwością popełnienia przestępstwa. Jeszcze w maju br. taka informacja trafiła do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w której ABW złożyła zawiadomienie.

Wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku Agencja na bieżąco uzyskiwała nowe fakty dotyczące funkcjonowania spółki, które niezwłocznie przekazywała do prokuratury celem oceny i podjęcia dalszych działań.

d3rlr7a

Na tej podstawie dzisiaj o godz. 7.00 funkcjonariusze ABW, w porozumieniu z prokuraturą weszli do dziesięciu spółek oraz do czterech obiektów mających związek z działalnością Amber Gold, gdzie trwają teraz przeszukania.

Śledczy szukają dokumentacji finansowej związanej m.in. z zakupem i sprzedażą złota (faktury, rachunki, certyfikaty oraz inne dokumenty dotyczące płatności).

Z uwagi na prowadzone działania kolejne informacje będą przekazywane na bieżąco w uzgodnieniu z prokuraturą.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d3rlr7a

Podziel się opinią

Share
d3rlr7a
d3rlr7a