Trwa ładowanie...
d2uw4in

ACE chce wypłacić nie mniej niż 0,15 euro dywidendy na akcję za 2013 r.

03.04. Warszawa (PAP) - Rada Dyrektorów Automotive Components Europe zarekomendowała wypłatę dywidendy za rok 2013 w wysokości nie niższej niż 0,15 euro na jedną akcję oraz...

d2uw4in
d2uw4in

03.04. Warszawa (PAP) - Rada Dyrektorów Automotive Components EuropeAutomotive Components Europe (Zobacz notowania spółki ») zarekomendowała wypłatę dywidendy za rok 2013 w wysokości nie niższej niż 0,15 euro na jedną akcję oraz utrzymanie programu skupu akcji własnych - podała spółka w komunikacie.

" (...) Rada Dyrektorów na swoim posiedzeniu w dniu 2 kwietnia 2014 r. zarekomendowała wypłatę dywidendy za rok 2013 w kwocie nie niższej niż 0,15 euro na jedną akcję oraz utrzymanie programu skupu akcji własnych, przy czym oba te składniki powinny zamknąć się kwotą równą ubiegłorocznej łącznej retrybucji akcjonariuszy w kwocie blisko 4 milionów euro" - napisano w komunikacie.

"Ostateczna wielkość dywidendy zaproponowana Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy powinna być uzależniona od bieżącej sytuacji finansowej grupy ACEACE, a w szczególności wydatków inwestycyjnych oraz zapotrzebowania na kapitał obrotowy ze względu na wzrost produkcji oraz rozpoczęcie wdrażania masowej produkcji w Feramo. Rada Dyrektorów uważa ponadto, że dywidenda ta nie powinna naruszać obowiązujących warunków dotyczących długoterminowego finansowania przez banki lub spowalniać procesu rozwoju grupy ACEACE w przyszłości oraz uniemożliwić osiągnięcie założeń strategii Spółki opublikowanych w końcu 2011 roku" - dodano.

Z zysku za 2012 r. ACEACE wypłaciło dywidendę w wysokości 0,07 euro na akcję. ZWZ spółki w czerwcu 2013 r. wyraziło też zgodę na skup akcji własnych. Walne uchwaliło wówczas trzyletni program skupu akcji własnych, zgodnie z którym maksymalna wartość nabywanych akcji nie może przekroczyć 5 mln euro.(PAP)

gsu/ ana/

d2uw4in
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uw4in