Trwa ładowanie...
d3i8nax

Adaptorinvest nie będzie egzekwował zastawu na akcjach Rafako

09.01. Warszawa (PAP) - Adaptorinvest przekazał Multaros, spółce zależnej PBG, oryginał oświadczenia zawierającego zgodę na wykreślenie zastawu ustanowionego na akcjach Rafako....

Share
d3i8nax

09.01. Warszawa (PAP) - Adaptorinvest przekazał Multaros, spółce zależnej PBG, oryginał oświadczenia zawierającego zgodę na wykreślenie zastawu ustanowionego na akcjach Rafako. Zastaw nie będzie egzekwowany przez Adapotorinvest tak długo, jak Multaros posiada oryginał tego dokumentu - podał PBG w komunikacie.

Na początku października PBG informowało, że 13 sierpnia ustanowiono zastaw na 34.800.001 akcjach Rafako należących do Multaros, spółki zależnej PBG. Akcje Rafako, na których ustanowiono zastaw uprawniają do 50 proc. głosów na WZ. Zabezpieczenie zostało ustanowione na rzecz cypryjskiej spółki Adaptorinvest. Wartość zabezpieczenia nie przekracza 5 mln euro.

W połowie listopada 2012 r. Adaptorinvest wyraził zgodę na przyjęcie zabezpieczenia wynagrodzenia z tytułu umowy o doradztwo finansowe w postaci weksla własnego głównego akcjonariusza PBG i zniesienie zastawu na akcjach Rafako. (PAP)

jow/ osz/

d3i8nax

Podziel się opinią

Share
d3i8nax
d3i8nax