Trwa ładowanie...
d166twx

Akcjonariusze Polimeksu zgodzili się na emisję 133,4 mln akcji s. P bez prawa poboru

12.11. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu zdecydowali na wtorkowym, nadzwyczajnym zgromadzeniu, o uchyleniu uchwały o emisji akcji serii N2 i zgodzili się na...

d166twx
d166twx

12.11. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu zdecydowali na wtorkowym, nadzwyczajnym zgromadzeniu, o uchyleniu uchwały o emisji akcji serii N2 i zgodzili się na emisję 133,4 mln akcji serii P, po czym uchwalono przerwę w NWZ. Obrady walnego mają zostać wznowione 19 listopada - podał Polimex w komunikacie.

Obrady przerwano przed głosowaniem uchwał związanych z emisją do 812,5 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1 oraz 187,5 mln warrantów serii 2, uprawniających do objęcia takiej samej liczby akcji serii Q i R.

Uchwalona emisja akcji serii P ma być skierowana do wierzycieli będących stronami umowy restrukturyzacyjnej i być przeprowadzona z wyłączeniem prawa do poboru. W uzasadnieniu do uchwały w sprawie emisji akcji s. P napisano, że zarząd spółki zakłada, iż konwersji na kapitał zakładowy podlegać będą wierzytelności o łącznej wartości nominalnej do 20 mln zł.

Walne Polimeksu wyraziło ponadto zgodę na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, spółki pod nazwą Polimex-Mostostal Zakład Konstrukcji Stalowych w Rudniku nad Sanem.

d166twx

Polimex-Mostostal w połowie października uzgodnił z wierzycielami wstępne warunki drugiego etapu restrukturyzacji zadłużenia finansowego spółki. Porozumienie przewiduje m.in., że Polimex zwoła NWZ w celu uchwalenia nowych emisji akcji, które umożliwią oferowanie potencjalnym inwestorom akcji nowych emisji w celu uzyskania dodatkowych środków pieniężnych oraz umożliwią wierzycielom skonwertowanie wierzytelności wobec spółki na jej kapitał zakładowy.

Porozumienie zakłada m.in. przeprowadzenie konwersji wierzytelności należących do wierzycieli: w kwocie ok. 20 mln zł do dnia 30 listopada 2013 r.; w łącznej kwocie (narastająco, uwzględniając wcześniejsze konwersje) ok. 30 mln zł do dnia 31 grudnia 2013 r., a w łącznej kwocie (narastająco, uwzględniając wcześniejsze konwersje) ok. 100 mln zł do dnia 28 lutego 2014 r.

Aneks do umowy w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego z dnia 21 grudnia 2012 r. wprowadzający rozwiązania uzgodnione w porozumieniu, ma zostać podpisany do dnia 18 października 2013 r. Jego wejście w życie jest uzależnione od zwołania przez Polimex NWZ ws. emisji akcji oraz konwersji wierzytelności na kapitał zakładowy spółki. (PAP)

kuc/ jtt/

d166twx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d166twx