Trwa ładowanie...

Alcatel-Lucent planuje likwidację 1 tys. miejsc pracy

Francusko-amerykański producent urządzeń telekomunikacyjnych Alcatel-Lucent zamierza do końca przyszłego roku zmniejszyć o 1000 liczbę swoich pracowników.
Share
Alcatel-Lucent planuje likwidację 1 tys. miejsc pracy
d45805v

Francusko-amerykański producent urządzeń telekomunikacyjnych Alcatel-Lucent zamierza do końca przyszłego roku zmniejszyć o 1000 liczbę swoich pracowników - podają w piątek francuskie media. To kolejny plan redukcji zatrudnienia w tej firmie w ostatnich miesiącach.

Jak twierdzą związkowcy Alcatela-Lucenta, dyrekcja firmy poinformowała ich już o swoich planach na zebraniu w tym tygodniu. Pytane przez media kierownictwo przedsiębiorstwa nie potwierdziło na razie tej informacji.

Według związkowców likwidacja miejsc pracy będzie dotyczyć stanowisk administracyjnych, handlowych, ale także produkcyjnych, m.in. w fabrykach wytwarzających akcesoria telefonii komórkowej. Przedstawiciele związków obawiają się, że redukcje będą miały formę masowych zwolnień, a nie "naturalnych" odejść pracowników, np. w wyniku wygaśnięcia im okresowych kontraktów.

Od 2006 roku, kiedy nastąpiła fuzja francuskiego Alcatela z amerykańskim Lucent Technologies, grupa telekomunikacyjna zlikwidowała 17,5 tysiąca miejsc pracy na świecie. Ostatnią redukcję kadr - także o tysiąc pracowników - Alcatel-Lucent ogłosił w grudniu ubiegłego roku.

d45805v

Podziel się opinią

Share
d45805v
d45805v