Trwa ładowanie...

Alior kupi Invest-Bank?

Zygmunt Solorz-Żak chce skupić się na branży medialnej i telekomunikacyjnej, dlatego rozważa sprzedaż Invest-Banku Aliorowi - donosi "Rzeczpospolita".

Share
Alior kupi Invest-Bank?
Źródło: Łukasz Szełemej, WP.PL
d5ejwvh

Gazeta powołuje się na anonimowe źródła zbliżone do transakcji. Ani Alior Bank, ani Invest-Bank nie potwierdzają tych informacji. Jednak zdaniem "Rz" do sprzedaży może dojść szybko.

Sam Invest-Bank nie jest duży. Jego aktywa to 2 mld zł co plasuje go w trzeciej dziesiątce w Polsce. Dla porównania według najnowszego rankingu największych banków w Polsce Alior ma 15,4 mld zł aktywów i jest na miejscu 16.

d5ejwvh

Jak twierdzą informatorzy "Rz", Invest-Bank nie jest już potrzebny właścicielowi Polsatu i Polkomtela. Dlatego możliwa jest jego sprzedaż, ale nie w całości. Solorzowi zależy bowiem, by przez swoją spółkę telekomunikacyjną oferować usługi finansowe - już dziś robi to we współpracy z BZ WBK, oferując konto Avocado.

Alior z kolei szykuje się do giełdowego debiutu, uruchomił też nowy internetowy bank Alior Sync. Pieniędzy na razie na zakupy raczej nie ma, ale może mu zależeć przed wejściem na GPW na zwiększeniu sumy bilansowej. Tym bardziej że już wcześniej kupował portfel pożyczek i kredytów od wychodzącego z Polski HSBC.

A Solorz-Żak konsekwentnie pozbywa się swoich spółek finansowych. Według "Rz" na ukończeniu jest już sprzedaż ubezpieczeniowej Polisy-Życie. Na sprzedaż wystawione jest też fundusz emerytalny OFE Polsat, którym interesuje się PKO BP.

Wirtualna Polska/"Rzeczpospolita"

d5ejwvh

Podziel się opinią

Share
d5ejwvh
d5ejwvh