Trwa ładowanie...
d2j6rr9

Ambasada Polski w Madrycie: skuteczna interwencja ws. "polskich obozów" (komunikat)

...

d2j6rr9
d2j6rr9

24.08. Warszawa - Ambasada RP w Madrycie informuje:

Kolejna skuteczna interwencja Ambasady RP w sprawie "polskich obozów".

Największy, ogólno-hiszpański dziennik El Pais (ponad 470 tys. nakładu) zamieścił na swoich łamach artykuł autorstwa J. Ernesto Ayala-Dip pt. "Antysemityzm w argentyńskim piekle".

W treści artykułu, w którym autor pisze m.in. i o relacjach Argentyńczyków ze środowiskami żydowskimi czytamy "() W ten sposób poznałem historię europejskich pogromów, aż do obozów zagłady w Niemczech i Polsce".

d2j6rr9

Tekst w powyższym brzmieniu ukazał się dzisiaj, w wersji drukowanej i internetowej gazety. Po natychmiastowej interwencji Ambasady RP w Madrycie określenie "do obozów zagłady w Niemczech i Polsce" w wersji internetowej niezwłocznie zastąpiono sformułowaniem "do nazistowskich obozów zagłady w Niemczech i okupowanej Polsce".

Redakcja El Pais wyraziła ubolewanie i przeprosiła za to uproszczenie. Zapewniła jednocześnie, że w jutrzejszym (25.08), papierowym wydaniu gazety, zamieści list Ambasadora RP w Madrycie Ryszarda Schnepfa, w którym wskazuje on, że użycie zwrotu stawiającego w jednym szeregu oprawców i ofiary, jest niedopuszczalne zarówno z punktu widzenia obiektywizmu historycznego, jak i mając na uwadze pamięć o ofiarach hitlerowskich zbrodni. Jednocześnie Ambasador wyraził nadzieję, że podobne sformułowania nie pojawią się w przyszłości na łamach dziennika.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d2j6rr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j6rr9