Trwa ładowanie...
d19dwp3

AmerBrokers DM rekomenduje "kupuj" ACE, cena docelowa 9,7 zł

12.04. Warszawa (PAP) - Analitycy AmerBrokers DM, w raporcie z 4 kwietnia, wydali rekomendację "kupuj" dla ACE. Jednocześnie wyznaczyli cenę docelową dla akcji spółki na poziomie...

d19dwp3

12.04. Warszawa (PAP) - Analitycy AmerBrokers DM, w raporcie z 4 kwietnia, wydali rekomendację "kupuj" dla ACE. Jednocześnie wyznaczyli cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 9,7 zł.

Rekomendacja została wydana przy kursie 6,7 zł, a w czwartek około 9.50 za jedną akcję spółki płacono 6,37 zł.

Analitycy DM AmerBrokers pozytywnie oceniają wyniki ACE za 2011 rok. Zauważają, że spadek zysku netto w ubiegłym roku był spowodowany różnicami kursowymi w konsekwencji osłabienia złotego oraz korony czeskiej wobec euro. Większość odnotowanego spadku jest stratą niezrealizowaną o naturze księgowej.

W ich opinii grupa ACE posiada silną pozycję konkurencyjną w segmencie komponentów do układów hamulcowych samochodów.

d19dwp3

"Ważnym czynnikiem, wpływającym na umacnianie pozycji konkurencyjnej grupy w kolejnych latach jest realizowany obecnie program inwestycyjny, który dotyczy rozbudowy mocy produkcyjnych w zakresie żeliwa sferoidalnego w zakładzie w Feramo w Czechach oraz poprawy efektywności produkcji żeliwa sferoidalnego w zakładzie Fuchosa w Hiszpanii. Łączne wydatki inwestycyjne w ramach programu wyniosą w tym roku 12 mln euro i będą finansowane w całości ze środków własnych ACE. Dzięki nim, począwszy od 2013 roku, nastąpi duży wzrost skali działania grupy oraz poszerzenie portfela produktów, a tym samym dywersyfikacja przychodów ze sprzedaży" - napisali w raporcie.

Czynnikiem ryzyka jest w przypadku ACE wysoka koniunkturalność branży motoryzacyjnej.(PAP)

mto/ ana/

d19dwp3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19dwp3