Trwa ładowanie...
d3xirqo

AmerBrokers DM rekomenduje "kupuj" Impel, cena docelowa 35,85 zł

05.11. Warszawa (PAP) - Analitycy AmerBrokers DM, w raporcie z 25 października wydali rekomendację "kupuj" dla Impela, wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 35,85...

Share
d3xirqo

05.11. Warszawa (PAP) - Analitycy AmerBrokers DM, w raporcie z 25 października wydali rekomendację "kupuj" dla Impela, wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 35,85 zł.

Rekomendacja została wydana przy kursie 26,99 zł, a w poniedziałek o 10.30 za jedną akcję spółki płacono 28,2 zł.

"Spodziewamy się, że, wyniki Grupy Impel w 2013 roku nadal będą pod presją wzrostu kosztów z uwagi na zapowiedziane podwyższenie płacy minimalnej oraz dalsze obniżanie poziomów dopłat do płac pracowników niepełnosprawnych. Presja ta naszym zdaniem nie będzie tak duża jak w br., a rentowność uda się obronić dzięki renegocjacji w IV kw. umów i przerzuceniu dużej części wzrostu kosztów na klientów oraz wzrost podstawy naliczania dotacji do płac pracowników niepełnosprawnych" - napisali w raporcie analitycy.

Dodali, że pozytywnie na rentowność Impela w kolejnych latach powinna wpływać strategia specjalizacji w niszowych segmentach rynku oraz przeprowadzane akwizycje. (PAP)

kuc/ osz/

d3xirqo

Podziel się opinią

Share
d3xirqo
d3xirqo