Trwa ładowanie...

Amerykanie kupią Sycylię?

"Nie da się już nic zrobić, aby ocalić zainfekowane przez mafie dwa włoskie regiony - Sycylię i Kampanię - i najlepiej byłoby je sprzedać Amerykanom lub Rosjanom" - z pomysłem tym, adresowanym do premiera Włoch Mario Montiego, wystąpił eurodeputowany Mario Borghezio.

Share
Amerykanie kupią Sycylię?Źródło: Thinkstockphotos
d14n346

Oba te regiony południa Włoch niczego nie wytwarzają i nie można wiązać z nimi żadnych nadziei. Dlatego, twierdzi Mario Borghezio, powinno się je jak najszybciej spieniężyć. Nabywcami mogliby być Amerykanie, którym przybyła by jedna gwiazdka na fladze, albo rosyjscy miliarderzy.

Sprzedając Sycylię i Kampanię, Włochy pozbyły by się kuli u nogi, która najbardziej ciąży północy kraju. Eurodeputowany separatystycznej Ligi Północnej skierował swój apel do szefa rządu, usiłującego za wszelka cenę naprawić finanse państwa. W odpowiedzi od wszystkich sił politycznych usłyszał, że jest prowokatorem i ignorantem. Jeden z deputowanych z południa Włoch ogłosił zbiórkę na sfinansowanie mu “możliwie jak najdłuższego pobytu na biegunie północnym”.

d14n346
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14n346
d14n346