Trwa ładowanie...

Andrzej Klesyk ma konkurencję

Już we wtorek rada nadzorcza może rozstrzygać konkurs na prezesa firmy ubezpieczeniowej.

Andrzej Klesyk ma konkurencjęŹródło: WP.PL, fot: jan kaliński
d21m6z9
d21m6z9

Nowy szef PZU może zostać wybrany na zaplanowanym na wtorek posiedzeniu rady nadzorczej. Osoba zbliżona do spółki powiedziała „Parkietowi”, że ponowny wybór obecnego prezesa Andrzeja Klesyka jest prawdopodobny w 70 procentach. Klesyk nie jest jednak jedynym kandydatem na stanowisko. Nieoficjalnie mówi się, że w konkursie na szefa spółki wystartowała również m.in. Grażyna Piotrowska-Oliwa, była prezes PTK Centertel, obecnie członek rady nadzorczej PZU. Zainteresowana kategorycznie zaprzeczyła spekulacjom, mówiąc, że informacja o jej udziale w konkursie „to absolutna nieprawda”.

Inna wymienianą na rynku osobą jest Jarosław Mastalerz, członek zarządu BRE Banku, a wcześniej prezes BRE Ubezpieczenia i dyrektor finansowy Generali. Według naszych rozmówców jego atutem jest doświadczenie w sektorze ubezpieczeniowym.
Sam Mastalerz jednak zaprzecza, by chciał zająć miejsce Andrzeja Klesyka: - Nie znajduję powodu, dla którego na obecnym etapie mojej kariery miałbym się decydować na kandydowanie na pozycje w PZU.

Ze źródeł zbliżonych do PZU dowiedzieliśmy się, że na stanowisko prezesa kandyduje Paweł Dangel, szef grupy Allianz w Polsce. Pytanie o start w konkursie ogłoszonym przez PZU rozbawiło go.. Odpowiedział krótko, że „nie kandyduje”. „Parkiet” pisał niedawno o możliwości odejścia Dangela z Allianzu.

d21m6z9

Ofertę z PZU miał też otrzymać Marusz Grendowicz, były prezes BRE Banku. Zainteresowany nie komentuje pogłosek.
Analitycy mówią zgodnie, że zmiana na stanowisku prezesa największego polskiego ubezpieczyciela nie byłaby dobrym rozwiązaniem.
- Obecny zarząd cieszy się dużym zaufaniem rynku i zbiera bardzo pozytywne opinie. Byłbym zdziwiony, jeśli na stanowisko prezesa nie zostałby ponownie wybrany Andrzej Klesyk – mówi Paweł Kozub, analityk UniCredit CAIB.

W konkursie oprócz prezesa PZU ma zostać wyłonionych sześciu członków zarządu, odpowiedzialnych za obszary klienta detalicznego, korporacyjnego, inwestycji, finansów, operacji i likwidacji szkód oraz informatyki. Kadencja obecnego zarządu upływa 27 czerwca.

d21m6z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21m6z9