Trwa ładowanie...

Armia szuka kierowców

Armia szuka kierowców. Podstawowa pensja to 1820 zł brutto. Na pracę mogą liczyć przede wszystkim osoby z prawem jazdy kategorii C+E. Przyjmowani będą mężczyźni, którzy mają za sobą służbę zasadniczą w wojsku
Share
Armia szuka kierowców
d2z8os1

Armia szuka kierowców. Podstawowa pensja na początek to 1820 zł brutto. Na pracę mogą liczyć przede wszystkim osoby z prawem jazdy kategorii C+E. Przyjmowani będą mężczyźni, którzy mają za sobą służbę zasadniczą w wojsku, podaje "Gazeta Wyborcza".

Praca od zaraz

Niemal od zaraz można pracować w jednostce w Komprachcicach, czytamy w gazecie.
- Pensja może nie jest ogromna, ale dla kierowców bez wielkiego doświadczenia w firmach transportowych oferty wcale nie są dużo atrakcyjniejsze. Po drugie, w wielu z nich kierowcy wiele tygodni pracują poza domem. I trzeba też pamiętać, że w wojsku podatek wynosi tylko 19 procent. Do pensji dochodzą też dodatki - mówi gazecie major Jan Lipiński, zastępca komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień.

d2z8os1

Będą kontrakty

- Udało nam się już zapełnić wszystkie wakaty w 10. Brygadzie Logistycznej i w jednostce w Krapkowicach - przyznaje major. Teraz kilkanaście stanowisk kierowców czeka właśnie w Komprachcicach, w opolskiej WKU są też oferty z Oleśnicy.
- Oczywiście osoby zgłaszające się do nas same wybiorą sobie miejsce pracy - podkreśla Jan Lipiński. Po złożeniu wszystkich dokumentów i zakwalifikowaniu do pracy kandydaci będą musieli przejść jeszcze dokładne badania i test sprawnościowy. Czas rekrutacji może potrwać do trzech miesięcy. - Z zakwalifikowanymi będziemy podpisywać kontrakty, maksymalnie na 6 lat. Oczywiście z możliwością przedłużenia. Kontrakt może w czasie jego trwania rozwiązać każda ze stron - podkreśla zastępca komendanta WKU.

Emerytura po 15 latach

W wielu jednostkach w kraju potrzebni są też pracownicy o innych specjalnościach. Tutaj także wszelkie informacje można uzyskać w WKU. Jednym z atutów zatrudnienia w wojsku jest nabycie praw emerytalnych po 15 latach pracy. WKU ma także oferty dla poborowych. Ci przed rozpoczęciem służby zasadniczej mogą zostać skierowani na koszt armii na kurs prawa jazdy kategorii C. Wcześniej jednak muszą podpisać umowę cywilnoprawną, że po zakończeniu kursu rozpoczną służbę zasadniczą. - I oczywiście po jej zakończeniu nie będą musieli zostawać żołnierzami zawodowymi - tłumaczy major Lipiński. Taki kurs właśnie rozpoczął się w Opolu. - Kolejni chętni mogą się jednak wciąż zgłaszać. Gdy będzie odpowiednia liczba podań, zostanie zorganizowany kolejny - zapowiada zastępca komendanta WKU.

Zobacz też:
Kobiety chcą pracować w armii
Mundur na bezrobocie

d2z8os1

Podziel się opinią

Share
d2z8os1
d2z8os1