Trwa ładowanie...
d3pk9vg

Asseco dojrzało do akwizycji bardzo dużych firm - Góral

31.8.Warszawa (PAP) - Grupa Asseco nie wyklucza w przyszłości akwizycji dużych spółek informatycznych notowanych na zagranicznych giełdach, gdzie wartość transakcji może być rzędu...

d3pk9vg
d3pk9vg

31.8.Warszawa (PAP) - Grupa Asseco nie wyklucza w przyszłości akwizycji dużych spółek informatycznych notowanych na zagranicznych giełdach, gdzie wartość transakcji może być rzędu kilkaset mln USD - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes Asseco Poland Adam Góral.

"Jesteśmy już jako grupa mentalnie gotowi do przejęć dużych firm informatycznych, gdzie wartość transakcji to przykładowo 400 mln USD" - powiedział Góral.

"Analizujemy takie projekty i nie możemy wykluczyć w przyszłości zakupów tak dużych spółek notowanych na zagranicznych giełdach. Myślę jednak, że to jest perspektywa kolejnych około 2-3 lat" - dodał.

W ocenie prezesa Asseco nie powinno mieć większych problemów z pozyskaniem finansowania na tak duże akwizycje.

d3pk9vg

Góral poinformował też, że Asseco rozważało możliwość przejęcia, dużej firmy informatycznej, dzięki której grupa mogłaby mocno zaistnieć na nowych rynkach zagranicznych, jednak po głębszej analizie zrezygnowało z tych planów.

Zdaniem Górala akwizycje dużych spółek miałyby zdynamizować rozwój grupy i mogłyby one okazać się bardziej efektywne niż realizacja kilku mniejszych projektów.

"W przyszłości nie wykluczam nawet możliwości akwizycji firm o wielkości porównywalnej z naszą spółką" - powiedział PAP prezes Asseco Poland.(PAP)

gsu/ jtt/

d3pk9vg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pk9vg