Trwa ładowanie...
d1b7f7e

Asseco dojrzało do akwizycji bardzo dużych firm - Góral

31.8.Warszawa (PAP) - Grupa Asseco nie wyklucza w przyszłości akwizycji dużych spółek informatycznych notowanych na zagranicznych giełdach, gdzie wartość transakcji może być rzędu...

Share
d1b7f7e

31.8.Warszawa (PAP) - Grupa Asseco nie wyklucza w przyszłości akwizycji dużych spółek informatycznych notowanych na zagranicznych giełdach, gdzie wartość transakcji może być rzędu kilkaset mln USD - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes Asseco Poland Adam Góral.

"Jesteśmy już jako grupa mentalnie gotowi do przejęć dużych firm informatycznych, gdzie wartość transakcji to przykładowo 400 mln USD" - powiedział Góral.

"Analizujemy takie projekty i nie możemy wykluczyć w przyszłości zakupów tak dużych spółek notowanych na zagranicznych giełdach. Myślę jednak, że to jest perspektywa kolejnych około 2-3 lat" - dodał.

W ocenie prezesa Asseco nie powinno mieć większych problemów z pozyskaniem finansowania na tak duże akwizycje.

d1b7f7e

Góral poinformował też, że Asseco rozważało możliwość przejęcia, dużej firmy informatycznej, dzięki której grupa mogłaby mocno zaistnieć na nowych rynkach zagranicznych, jednak po głębszej analizie zrezygnowało z tych planów.

Zdaniem Górala akwizycje dużych spółek miałyby zdynamizować rozwój grupy i mogłyby one okazać się bardziej efektywne niż realizacja kilku mniejszych projektów.

"W przyszłości nie wykluczam nawet możliwości akwizycji firm o wielkości porównywalnej z naszą spółką" - powiedział PAP prezes Asseco Poland.(PAP)

gsu/ jtt/

d1b7f7e

Podziel się opinią

Share
d1b7f7e
d1b7f7e