Trwa ładowanie...
d32m8zz

Astarta planuje wydać 20-30 mln USD na inwestycje w '14

16.04. Warszawa (PAP) - Ukraińska Astarta planuje wydać w tym roku na inwestycje, głównie odtworzeniowe, ok. 20-30 mln USD - poinformował podczas telekonferencji Viktor Ivanchyk,...

d32m8zz
d32m8zz

16.04. Warszawa (PAP) - Ukraińska AstartaAstarta (Zobacz notowania spółki ») planuje wydać w tym roku na inwestycje, głównie odtworzeniowe, ok. 20-30 mln USD - poinformował podczas telekonferencji Viktor Ivanchyk, prezes spółki.

"W obecnej sytuacji naszym głównym celem jest zapewnienie i zabezpieczenie płynności. Z tego powodu tegoroczny CAPEX wyniesie ok. 20 mln USD, maksymalnie 30 mln USD" - powiedział Ivanchyk.

"Na szczęście zakończyliśmy już realizację wszystkich kluczowych projektów. (...) Dlatego w tym roku będzie to głównie CAPEX odtworzeniowy, jak również pewne niewielkie ulepszenia, które pozwolą nam zwiększyć efektywność i zapewnią szybszy zwrot z dotychczasowych inwestycji" - dodał.

Prezes poinformował, że spółka jest zaniepokojona rozwojem sytuacji politycznej we wschodniej Ukrainie. Oczekuje jednak, że ulegnie ona normalizacji po wyborach prezydenckich i ewentualnym referendum w sprawie jedności państwa, które mają się odbyć w maju. (PAP)

jow/ asa/

d32m8zz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32m8zz