Trwa ładowanie...
d4m6oof

Awaria w Merlin.pl

Osoby chcące dokonać zamówienia w merlin.pl czeka dzisiaj olbrzymi problem. Przy próbie wejścia do ustawień czy historii zamówień, wyświetlały się dane innych użytkowników. Obecnie strona jest wyłączona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Awaria w Merlin.pl
(Thinkstockphotos)
d4m6oof

Osoby chcące dokonać zamówienia w merlin.pl czeka dzisiaj olbrzymi problem. Przy próbie wejścia do ustawień czy historii zamówień, wyświetlały się dane innych użytkowników. Strona na kilkanaście minut zniknęła z internetu.

Około 17 przywrócono działanie serwisu.
Zanim pracownicy wyłączyli serwis klienci mogli zobaczyć dane innych użytkowników. Dokładną listę zamówień, informacje o wydanych sumach i o uzyskanych rabatach.

- Próbuję wejść na swoje konto, zobaczyć stan swojego zamówienia i nie mogę. Wyświetlają mi się dane innych użytkowników. Losowo chyba, bo byłem przez moment na koncie jakiejś pani, a raz jakiegoś pana - informuje nas internauta Michał.

d4m6oof

Użytkownik jest zbulwersowany tym, że skoro on widział zamówienia innych, inni mogli zobaczyć jego zamówienia, jego ustawienia. Twierdzi, że to pogwałcenie ochrony jego danych osobowych.

Na profilu firmy na Facebooku jedna z użytkowniczek napisała, że po prostu wychodzą jej dane innych ludzi... Grzegorz W, Waldemar H, Jacek J [pełne dane do wiadomości redakcji] itp... Jakieś dziwne podsumowania zamówień. - Ktoś się Wam włamuje czy co?... - zastanawia się internautka Marta.

W Biurze Obsługi Klienta dowiedzieliśmy się, że strona została wyłączona i następuje jej restart. Nikt nie powinien więc zobaczyć już naszych zamówień.

Przypomnijmy, że w serwisach takich jak merlin.pl przełom listopada i grudnia to szczyt przedświątecznej gorączki. To w tym okresie klienci dokonują najwięcej zamówień.

d4m6oof

Po 19 internetowy sklep przesłał Wirtualnej Polsce oficjalne oświadczenie dotyczące awarii:
W związku z nasilonym w okresie przedświątecznym zainteresowaniem ofertą Merlina, zdecydowaliśmy się na usprawnienie działania sklepu internetowego, tak aby zapewnić wszystkim klientom maksymalny komfort związany ze składaniem zamówień. W następstwie tej aktualizacji konieczny był restart systemu on-line, co mogło spowodować kilkuminutowe zaburzenia w prezentacji danych kilkorga klientów. Jednocześnie z pełnym przekonaniem informujemy, że dane naszych klientów są bezpieczne i chronione w zgodzie z najwyższymi standardami, a w okresie trwania aktualizacji nie było możliwości składania zamówień na żadnym z kont w Merlin.pl. Serdecznie przepraszamy za chwilową przerwę w działaniu sklepu. W chwili obecnej funkcjonalność serwisu www.merlin.pl została w pełni przywrócona.

d4m6oof

Podziel się opinią

Share
d4m6oof
d4m6oof