Trwa ładowanie...
d3dhi80

BBN: rozmowy sekretarzy rad bezpieczeństwa państw V4 o bezpieczeństwie (komunikat)

...

d3dhi80
d3dhi80

01.09. Warszawa - BBN informuje:

W ostatnich dniach sierpnia (30-31) na Węgrzech odbyło się spotkanie sekretarzy rad bezpieczeństwa państw Grupy Wyszehradzkiej poświęcone strategicznym problemom bezpieczeństwa europejskiego i pogłębienia współpracy w obszarach zdolności wojskowych, cyberbezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa energetycznego. Delegacji polskiej przewodniczył zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Zbigniew Włosowicz.

Dwudniowe warsztaty były trzecim tego typu spotkaniem przedstawicieli Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Poprzednie odbyły się w Wiśle (w styczniu br.) oraz w Juracie (w maju br.).

W zakresie strategicznych problemów bezpieczeństwa europejskiego dyskusja była ukierunkowana na przygotowanie do zaplanowanego na tegoroczny, grudniowy szczyt Rady Europejskiej.

d3dhi80

Dotyczyła m.in. wspólnego zabiegania o przeprowadzenie strategicznego przeglądu bezpieczeństwa europejskiego. W obszarze dotyczącym zdolności wojskowych przedyskutowano priorytety nakreślone przez węgierską prezydencję Grupy. W zakresie cyberbezpieczeństwa zwrócono szczególną uwagę na uwarunkowania współpracy w ramach V4. Zapoznano uczestników warsztatów z ogólnym harmonogramem przygotowania do ćwiczenia w obszarze cyberbezpieczeństwa organizowanego, na początku 2014 r., przez stronę węgierską.

W czasie dyskusji strona węgierska potwierdziła zdecydowanie wolę kontynuowania działań w obszarze bezpieczeństwa energetycznego, zaproponowanych przez Polskę w czasie jej prezydencji w Grupie.

Kolejne spotkanie w formule sekretarzy rad bezpieczeństwa państw Grupy Wyszehradzkiej odbędzie się 3 września br., w Krynicy, podczas Forum Ekonomicznego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3dhi80
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dhi80