Trwa ładowanie...
d393nng

BDM obniżył rekomendację dla TVN do "trzymaj", cena docelowa 16,32 zł

...

Share
d393nng

26.03. Warszawa (PAP) - Analitycy BDMBDM (Zobacz rekomendacje Credit Suisse») w raporcie z 21 marca obniżyli rekomendację dla TVNTVN (Zobacz notowania spółki ») do "trzymaj" z "kupuj", wyznaczając cenę docelową akcji tej spółki na 16,32 zł.

W środę, o 10.15, za jedną akcję TVN płacono 16,20 zł.

W opinii analityków BDMBDM kurs TVN już w dużym stopniu uwzględnił prawdopodobną poprawę warunków działania i z obecnych założeń modelowych nie ma już pola do istotnych korekt w górę w kolejnych okresach.

"Wyceniamy walory spółki na poziomie 16,32 zł. Jest to blisko bieżącej ceny rynkowej i dlatego zmieniamy zalecenie z +kupuj+ na +trzymaj+. Zwracamy uwagę, że w średnim terminie pozytywny wpływ na akceptowalny poziom wyceny będzie miał skup akcji. W dłuższym terminie do impulsów wzrostowych zaliczamy wpływy ze sprzedaży udziałów w jednostkach stowarzyszonych, co istotnie obniży zadłużenie spółki" - napisano w raporcie.

d393nng

Analitycy są raczej sceptycznie nastawieni co do możliwości utrzymania przez grupę TVN w 2014 roku bardzo dobrej pozycji w oglądalności z 2013 roku.

"Zakładamy, że podjęte przez konkurencję działania w sferze programmingu oraz postępująca fragmentyzacja odbiją się negatywnie na wynikach grupy TVN. Dlatego spodziewamy się, że kolejne miesiące wraz z pełną oceną nowej ramówki przyniosą pogłębienie erozji oglądalności głównej anteny TVN. Tym samym w przypadku spółki nie będzie już takiego pozytywnego efektu porównania jak to było w 2013 roku. Sprzyjać spółce powinna jednak odbudowa rynku reklamy tv w Polsce, z tym że przełożenie większych wpływów reklamowych na wzrost marż nie będzie bardzo silne z uwagi na wyższe koszty programmingu (efekty oszczędności były bardzo istotne dla rezultatów 2013 roku)" - napisano w raporcie BDMBDM.

BDMBDM prognozuje, że w 2014 roku zysk netto TVN wyniesie 268 mln zł, a w 2015 roku wzrośnie do 355 mln zł. (PAP)

pr/ osz/

d393nng

Podziel się opinią

Share
d393nng
d393nng