Trwa ładowanie...
dvk73b1
Puls Biznesu
geofizyka

Będzie nowy Kulczyk?

Roman Karkosik chce być jak Kulczyk czy Krauze. Miliarder i inwestor giełdowy kupił spółkę Geofizyka, która ma szukać surowców w Azji - pisze "Puls Biznesu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie nowy Kulczyk?
(mat.pras.)
dvk73b1

Przedsiębiorstwo Badań Geofizycznych(PBG) zostało przejęty formalnie przez spółkę pracowniczą, ale de facto jest ona zależna właśnie od giełdowego inwestora Romana Karkosika. To on udzielił bowiem wielomilionowej pożyczki na odkupienie od skarbu państwa firmy za 14,11 mln zł.

Miliarder wygrał wyścig o spółkę z Ryszardem Krauze, którego firmy też chciały kupić PBG. Sprzeciwili się jednak temu sami pracownicy. Karkosik już wcześniej przyznawał, że chce wejść w surowce. Teraz uczynił pierwszy krok i dołączył do innych polskich bogaczy szukających ropy czy gazu ziemnego.

Geofizyka choć nie jest spółką dużą, to posiada liczące ponad 100 osób grono specjalistów. Z nieoficjalnych informacji "PB" wynika, że mają się oni teraz skupić na szukaniu surowców w Azji, najprawdopodobniej w Mongolii. Być może w tym celu Karkosik przejmie jeszcze jedną firmę - Dolnośląskie Surowce Skalne.

Wirtualna Polska/Puls Biznesu

dvk73b1

Podziel się opinią

Share

dvk73b1

dvk73b1