Trwa ładowanie...

Będzie problem z dostępem do konta. PKO przestrzega klientów

Posiadacze rachunków bankowych mogą w ten weekend mieć problemy z korzystaniem z niektórych usług - poinformował PKO BP. Chodzi przede wszystkim o BLIK, z którego nie będzie można korzystać w bankomatach czy sklepach. Utrudnienia potrwają przez sześć godzin w niedzielę nad ranem. Jednak nie tylko PKO zapowiedziało przerwę techniczną w ten weekend.

Będzie problem z dostępem do konta. PKO przestrzega klientówŹródło: Fotolia
d2i2dys
d2i2dys

"Informujemy, że z powodu prac serwisowych prowadzonych przez operatora systemu płatności mobilnych BLIK w niedzielę 4 czerwca 2017 r. od godz. 01:00 do godz. 07:00 wystąpią utrudnienia w aktywacji IKO, w realizowaniu za pomocą IKO transakcji w bankomatach i punktach handlowo-usługowych oraz realizacji płatności w sklepach internetowych za pomocą "Płacę z iPKO" potwierdzanych kodem lub czekiem BLIK" - czytamy w komunikacie, który bank zamieścił na swojej stronie internetowej.

"Dodatkowo 4 czerwca w godz. 00:00 do godz. 4:00 nie będzie możliwe wykonywanie przelewów międzybankowych na numer telefonu" - czytamy dalej. Bank zapewnia jednak, że pozostałe transakcje (w tym płacenie kartą) powinny działać bez problemów.

Ale to nie jedyny bank, który w ten weekend zapowiedział prace serwisowe.

Jak trafić na dobrą ofertę w banku? Doradzamy:

Znacznie dłużej potrwa przerwa w Banku Pocztowym. "Informujemy, że 3 czerwca br. od godz. 16:00 do 4 czerwca do godz.18:00 nastąpi przerwa serwisowa w dostępie do bankowości internetowej, usługi PocztowySMS, automatycznego teleserwisu IVR" - napisał bank do swoich klientów. I również zapewnia, że karty będą działać bez zakłóceń.

d2i2dys

Inne banki z pracami technicznymi poradzą sobie znacznie szybciej. Ledwie godzinę (między 1:00 a 2:00 w nocy z soboty na niedzielę) potrzebuje na to Bank Millenium. W tym czasie nie będzie działać bankowość elektroniczna, system BLIK ani aplikacja mobilna.

Również BLIK nie zadziała przez 6 godzin w mBanku. "W związku z pracami modernizacyjnymi, w nocy 4 czerwca 2017 r. (z soboty na niedzielę), w godz. 01:00 - 07:00 nastąpi przerwa w dostępie do usługi Blik. W tym czasie wszelkie operacje będzie można wykonać kartą" - poinformowała instytucja.

d2i2dys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i2dys