Trwa ładowanie...
djqkxxp

Będzie zakaz palenia węglem

Za niespełna dwa tygodnie władze Małopolski podejmą decyzję w sprawie zakazu ogrzewania mieszkań paliwami stałymi. Ponowne rozpatrzenie projektu odbędzie się na wniosek mieszkańców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie zakaz palenia węglem
(AFP, Fot: NOAH SEELAM)
djqkxxp

Aż 90 proc. uczestników konsultacji przeprowadzonych w Krakowie w ostatnich dniach jest za całkowitym zakazem palenia węglem w piecach. Jednak nawet jeśli uchwała wejdzie w życie już za chwilę, mieszkańcy będą mieli aż 5 lat na wymianę pieców węglowych na ekologiczne.

Cały czas można też starać się o dofinansowanie zmiany domowego systemu ogrzewania. Miasto może zwrócić nawet 100 proc. kosztów wymiany! Lepiej się pośpieszyć, bo na złożenie wniosków został już tylko miesiąc. Dobra wiadomość jest taka, że od stycznia program dopłat ruszy ponownie, a Kraków otrzyma dodatkowe 2,4 miliona złotych na walkę ze smogiem.

Miasto już od osiemnastu lat realizuje program ograniczania niskiej emisji poprzez dopłaty do wymiany systemu ogrzewania. Na likwidację pieców węglowych wydano ponad 14 mln zł. Ostateczna decyzja w sprawie ogrzewania mieszkań paliwami stałymi zapadnie 25 listopada.

Wysokie stężenie pyłów może wywołać zapalenie oskrzeli, płuc i prowadzić do chorób górnych dróg oddechowych. Na te dolegliwości szczególnie narażone są dzieci kobiety w ciąży, osoby przewlekle chore, w podeszłym wieku czy astmatycy.

Inspektor pracy rozwiąże twój problem!

djqkxxp

Podziel się opinią

Share
djqkxxp
djqkxxp