Trwa ładowanie...
d2ire0x
gpw

Bez drogowskazu

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, ale wymowa sesji nie jest jednoznaczna. Po spodziewanym wyższym otwarciu na rynku pojawiła się podaż, która sprawiła, iż indeksy szybko wyznaczyły swoje dzienne maksima, a w kolejnych godzinach osuwały się pod własnym ciężarem.

Share
d2ire0x

W przypadku WIG-20 podaż pojawiła się nieznacznie powyżej 61,8% zniesienia spadku z 2416 do 2264. Z kolei dzienne minimum wypadło w rejonie 61,8% zniesienia wzrostu od czwartkowego dołka do wczorajszego maksimum, a dodatkowo od kilku dni widać zauważalny wzrost liczby otwartych pozycji na najbardziej płynnej grudniowej serii kontraktów terminowych na WIG-20. Istotny wzrost liczby otwartych pozycji można było zaobserwować w lipcu, co poprzedzało sierpniową wyprzedaż. Obecnie skala wzrostu LOP-u jest znacznie mniejsza, natomiast pytaniem pozostaje kierunek wybicia.

Na wykresie indeksu widać strukturę impulsową czyli pięciofalową wzrostu od 23 września do 27 października, a pytaniem pozostaje czy jest impuls wieńczący nieregularną falę płaską zainicjowaną 11 sierpnia na 2115 czy też impuls jest falą A w obrębie większego zygzaka. Tak sobie tłumaczę tą polaryzację oczekiwań odnośnie kierunku kolejnego ruchu. W obu tych wariantach indeks winien kontynuować spadek poniżej sierpniowo-wrześniowych minimów, natomiast różnica sprowadza się do tego, iż w pierwszym wariancie nowa fala została już zainicjowana i najbliższe godziny czy dni winny przynieść istotne przyspieszenie ruchu spadkowego. Patrząc na zachowanie poszczególnych spółek to takie aspekty obecnie można dostrzec w spadkach akcji TVN i GTC. W bardziej optymistycznym wariancie, indeks zainicjował wzrostową falę C, która winna poprawić maksimum z 27 października. Myślę, że najbliższe sesje przyniosą rozstrzygnięcia w kwestii kierunku kolejnego ruchu. Przebicie wczorajszego maksimum winno sprzyjać optymistycznemu
scenariuszowi, co z kolei winno przekładać się na test 2416 i 2433. Z kolei przebicie dołka na 2264 będzie zwiększało prawdopodobieństwo, iż indeks znajduje się we wczesnej fazie kolejnej fali spadkowej.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/27972/biuletyn_poranny_20111115.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d2ire0x

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2ire0x

Podziel się opinią

Share
d2ire0x
d2ire0x