Trwa ładowanie...
d4f30hc
zatrudnienie

Bez imigranta ani rusz

Dwie trzecie Polaków chce otwarcia rynku zatrudnienia dla obcokrajowców - wynika z najnowszego sondażu.
Share
d4f30hc

Dwie trzecie Polaków chce otwarcia rynku zatrudnienia dla obcokrajowców - wynika z najnowszego sondażu, o którym pisze "Dziennik". To efekt spadającego bezrobocia i braku fachowców na rynku.

"Dziennik" informuje, że obecnie w Polsce legalnie pracuje zaledwie 12 tysięcy obcokrajowców. I choć tych pracujących na czarno jest o wiele więcej, to zdaniem pracodawców i tak jest to kropla w morzu potrzeb. - Polska rozwija się szybko, dlatego imigrantów ze Wschodu potrzebujemy tak, jak naszych pracowników potrzebują bogate kraje zachodnie - mówi ekspert rynku pracy z Centrum im. Adama Smitha Ireneusz Jabłoński.

Jeszcze niedawno w obawie przed utratą pracy większość Polaków krzywo patrzyła na obcokrajowców gotowych pracować więcej i za mniejsze pieniądze. Ale jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę Millward Brown SMG/KRC na zlecenie portalu Money.pl, to już przeszłość. Prawie dwie trzecie z nas chce otwarcia rynku zatrudnienia dla obcokrajowców, z czego część nie widzi nic złego w otwarciu granic nawet dla obywateli krajów azjatyckich.

Tylko w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie chęć zatrudnienia obcokrajowca wyraziło w tym roku już 340 pracodawców. Dla porównania, w drugiej połowie 2007 r. było ich jedynie 97. Jeszcze większe zainteresowanie jest w Białymstoku, gdzie 1,1 tys. pracodawców chce zatrudnić imigrantów.

Zobacz też:
BEZROBOCIE SPADŁO DO 9,3%
INSTRUKCJA OBSŁUGI SZEFA

d4f30hc

Podziel się opinią

Share
d4f30hc
d4f30hc