Trwa ładowanie...
d2z948f

Bezrobocie na razie spada

Czerwiec to kolejny miesiąc poprawy sytuacji na rynku zatrudnienia. Z szacunków resortu pracy wynika, że stopa bezrobocia w ubiegłym miesiącu wyniosła 12,1 procent. Spadła o 0,4 punktu procentowego w stosunku do maja
Share
Bezrobocie na razie spada
Źródło: newspix.pl
d2z948f

.

Jak podkreśla minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz dynamika spadku bezrobocia utrzymuje się od początku roku i jest szansa, że jeszcze w te wakacje stopa bezrobocia będzie poniżej 12 procent.

Dobre perspektywy dla rynku zatrudnienia widzi także Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. Jak zaznaczył w rozmowie z IAR, przedsiębiorcy więcej inwestują i należy się spodziewać, że blisko100 tysięcy dodatkowych osób znajdzie jeszcze w tym roku pracę. Według Jeremiego Mordasewicza obserwowany od kilku miesięcy spadek bezrobocia spowodowany jest porą roku, dobra pogodą i ożywieniem w gospodarce.

d2z948f

Ekspert podkreśla jednak, że po miesiącach letnich spadek bezrobocia nie będzie już tak szybki jak dzieje się to ostatnio. Jak wyjaśnia, tempo wzrostu gospodarczego będzie wynosiło około 3 procent. Dopiero przy tempie powyżej 4 procent następuje wyraźny spadek bezrobocia. Tymczasem, jak wynika z szacunków resortu pracy, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy pod koniec czerwca wyniosła ponad milion dziewięćset czternaście tysięcy osób.

Oferty pracy z całej Polski. Kliknij i wybierz interesujący Cię region!

d2z948f

Podziel się opinią

Share
d2z948f
d2z948f