Trwa ładowanie...
zatrudnienie
04-11-2010 17:03

Bezrobocie nie wzrosło

Październikowa stopa bezrobocia była na tym samym poziomie, co wrześniowa - prognozuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. We wrześniu wyniosła ona 11,5 proc.

Bezrobocie nie wzrosło
d6rk5f5
d6rk5f5

Wyhamowanie wzrostu stopy bezrobocia nie jest trwałe, na koniec roku może ono wynieść nawet 12,8 proc. - mówi minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak. Bezrobocie w październiku 2010 r. wyniosło 11,5 proc. i było takie samo jak we wrześniu. Natomiast w porównaniu do października 2010 r. było wyższe o 0,4 proc. - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Jak podkreślił resort pracy, z informacji z urzędów pracy wynika, że wzrost liczby bezrobotnych w˙październiku 2010 r. spowodowany był przede wszystkim: rejestracją osób powracających do bezrobocia po zakończeniu umów na czas określony, rejestracją osób po zakończeniu prac sezonowych (m.in. w˙turystyce, budownictwie, ogrodnictwie, leśnictwie), spadkiem liczby ofert pracy.

Minister pracy Jolanta Fedak powiedziała dziennikarzom, że "ma nadzieję, iż uda się utrzymać zaplanowany do końca 2010 proc. poziom bezrobocia na poziomie 12,5 proc., a nawet może być ono nieco mniejsze".

d6rk5f5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6rk5f5