Trwa ładowanie...

Bilet do utrzymania władzy

Mieszkańcy stolicy zapłacą mniej za komunikację miejską niż osoby, które w Warszawie nie płacą podatków - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".

Bilet do utrzymania władzyŹródło: AFP, fot: Janek Skarżyński
d45xu1x
d45xu1x

Jak czytamy w gazecie, wkrótce prezydent stolicy złoży radzie miasta propozycję wycofania się z zadekretowanej już podwyżki, mającej obowiązywać od stycznia przyszłego roku. Pojawi się nowy cennik, który da przywileje warszawiakom. Większe koszty poniosą przyjezdni, czyli ci, którzy nie zagłosują w jesiennym referendum.

Mieszkańcy stolicy będą płacili odpowiednio 10 złotych mniej za bilety miesięczne i 30 złotych mniej za 90-dniowe niż osoba, która w Warszawie nie płaci podatków. Do zakupu biletów w obniżonych cenach będzie uprawniać Karta warszawiaka. Docelowo ma ona uprawniać także do zniżek w miejskich instytucjach kulturalnych, sportowych i przy wypożyczaniu rowerów miejskich.

"Straszenie polityków referendum, które może znieść ich z wygodnych foteli, staje się skutecznym sposobem na aktywizowanie prezydentów i burmistrzów" - zauważa gazeta.

d45xu1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45xu1x