Trwa ładowanie...
ycipk-e99n94

Bilety ulgowe. Ekspresowe prace w Sejmie

Sejm w ekspresowym tempie uwinął się z uchwaleniem ustawy o transporcie zbiorowym. Nic dziwnego. Bez niej, od nowego roku nie będzie biletów ulgowych u komercyjnych przewoźników. Teraz wszystko zależy od Senatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Parlamencie trwa walka z czasem. Bez ustawy od nowego roku nie będzie biletów ulgowych u komercyjnych przewoźników.
W Parlamencie trwa walka z czasem. Bez ustawy od nowego roku nie będzie biletów ulgowych u komercyjnych przewoźników. (PAP, Fot: Przemysław Piątkowski)
ycipk-e99n94

Jak już pisaliśmy w Wirtualnej Polsce, projekt nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym trafił do Sejmu 4 grudnia, a już 11 grudnia zajęła się nim sejmowa komisja infrastruktury. Następnego dnia ustawa była już uchwalona. Na 433 głosujących posłów, 304 było za, żaden nie był przeciw, a 129 wstrzymało się od głosu.

Uchwalenie ustawy oznacza, że przepisy na podstawie których przewoźnicy otrzymują zwrot za bilety ulgowe, będą obowiązywały również w przyszłym roku. Ulgi więc pozostaną takie, jakie są. Ważność zachowają także zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie zbiorowym.

Obejrzyj: Przedsiębiorco, co wiesz o białej liście?

ycipk-e99n94

Dlaczego to jest ważne? Sprawę opisywaliśmy już na łamach Finansów WP. Problem dotyczy wszystkich pasażerów zbiorowej komunikacji autobusowej i kolejowej.

Teraz ustawa trafi do Senatu. Jeśli senatorowie nie zaakceptują jej bez uwag na najbliższym posiedzeniu przez świętami, to od nowego roku możemy się obudzić w rzeczywistości bez transportu publicznego.

ycipk-e99n94

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-e99n94

ycipk-e99n94
ycipk-e99n94