Trwa ładowanie...

Bilety ulgowe. Ekspresowe prace w Sejmie

Sejm w ekspresowym tempie uwinął się z uchwaleniem ustawy o transporcie zbiorowym. Nic dziwnego. Bez niej, od nowego roku nie będzie biletów ulgowych u komercyjnych przewoźników. Teraz wszystko zależy od Senatu.

Share
Bilety ulgowe. Ekspresowe prace w Sejmie
Źródło: PAP, Fot: Przemysław Piątkowski
dsc2ik5

Jak już pisaliśmy w Wirtualnej Polsce, projekt nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym trafił do Sejmu 4 grudnia, a już 11 grudnia zajęła się nim sejmowa komisja infrastruktury. Następnego dnia ustawa była już uchwalona. Na 433 głosujących posłów, 304 było za, żaden nie był przeciw, a 129 wstrzymało się od głosu.

Uchwalenie ustawy oznacza, że przepisy na podstawie których przewoźnicy otrzymują zwrot za bilety ulgowe, będą obowiązywały również w przyszłym roku. Ulgi więc pozostaną takie, jakie są. Ważność zachowają także zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie zbiorowym.

dsc2ik5

Obejrzyj: Przedsiębiorco, co wiesz o białej liście?

Dlaczego to jest ważne? Sprawę opisywaliśmy już na łamach Finansów WP. Problem dotyczy wszystkich pasażerów zbiorowej komunikacji autobusowej i kolejowej.

Teraz ustawa trafi do Senatu. Jeśli senatorowie nie zaakceptują jej bez uwag na najbliższym posiedzeniu przez świętami, to od nowego roku możemy się obudzić w rzeczywistości bez transportu publicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsc2ik5

Podziel się opinią

Share
dsc2ik5
dsc2ik5