Trwa ładowanie...
d4k1kwc

Bioton będzie współpracować z firmą Read-Gene, niewykluczone powiązania kapitałowe (opis)

17.05. Warszawa (PAP) - Bioton będzie współpracować z firmą Read-Gene. Strony nie wykluczają powiązań kapitałowych - poinformowali przedstawiciele spółek na konferencji...

Share
d4k1kwc

17.05. Warszawa (PAP) - Bioton będzie współpracować z firmą Read-Gene. Strony nie wykluczają powiązań kapitałowych - poinformowali przedstawiciele spółek na konferencji prasowej.

Firmy zawarły w poniedziałek umowę, której przedmiotem jest określenie zasad współpracy w zakresie opracowania metod służących wczesnemu wykrywaniu ryzyka zachorowalności pacjentów na cukrzycę w oparciu o przeprowadzane testy genetyczne, a także rozwoju i komercjalizacji produktów i programów leczniczych stosowanych w prewencji oraz leczeniu cukrzycy.

Współpraca ma dotyczyć również opracowania metod służących prewencji zachorowalności na nowotwory, w szczególności poprzez prowadzenie testów genetycznych służących wskazaniu ryzyka zachorowalności pacjentów na raka oraz wdrożenie metod terapeutycznych zmniejszających to ryzyko u zdiagnozowanych pacjentów. Spółki zamierzają wspólnie oferować opracowane przez Read-Gene testy na rynkach zagranicznych, w tym w Chinach.

d4k1kwc

"Szczegółowo nie była dyskutowana sprawa powiązań kapitałowych, ale jest pełna determinacja, żebyśmy porozumieli się pod każdym względem" - powiedział Jan Lubiński, prezes Read-Gene.

Sławomir Ziegert, prezes Biotonu powiedział zaś, że umowa o współpracy nie będzie wymagała istotnych inwestycji.

"Projekt ten nie wymaga wielkich środków, inwestycyjnie nie obciąży nas to istotnie" - powiedział Ziegert.

"W pierwszym etapie współpracy powołany zostanie organizacyjno-naukowy komitet sterujący, który rozpocznie prace od 1 czerwca" - dodał.

Read-Gene jest spółką notowaną na rynku akcji NewConnect wyspecjalizowaną w analityce genetycznej pozwalającej na wcześniejszą identyfikację ryzyka zachorowalności pacjentów na ciężkie choroby.(PAP)

bas/ ana/

d4k1kwc

Podziel się opinią

Share
d4k1kwc
d4k1kwc