Trwa ładowanie...
dqmpr61

Bioton nie kupi Biosenso, ale jest zainteresowany współpracą handlową

17.04. Warszawa (PAP) - Bioton rozwiązał umowę nabycia udziałów spółki Biosenso, zajmującej się rozwojem i sprzedażą preparatów weterynaryjnych stosowanych w przemysłowym chowie...

Share
dqmpr61

17.04. Warszawa (PAP) - Bioton rozwiązał umowę nabycia udziałów spółki Biosenso, zajmującej się rozwojem i sprzedażą preparatów weterynaryjnych stosowanych w przemysłowym chowie ryb łososiowatych i krewetek - podał Bioton w komunikacie.

"Spółka doprowadziła do zawarcia powyższego porozumienia, biorąc pod uwagę przedłużające się badania na reprezentatywnej statystycznie i ekonomicznie grupie narybku ryb łososiowatych prowadzone w celu potwierdzenia efektywności preparatów Biosenso na poziomach oczekiwanych w momencie podejmowania decyzji o nabyciu Biosenso" - podano w raporcie.

"Powyższe badania są obecnie prowadzone przez Biosenso, lecz zważywszy na dłuższy niż zakładano okres ich trwania, oczekiwane przychody ze sprzedaży produktów będą istotnie opóźnione w stosunku do pierwotnych założeń" - napisano w komunikacie.

dqmpr61

Bioton zawarł umowę z cypryjską firmą Lamothe Limited w sprawie kupna 100 proc. udziałów w Biosenso w styczniu tego roku. Wartość transakcji oszacowano wstępnie na 30 mln zł.

W związku z rozwiązaniem umowy cypryjskiej spółce nie przysługują żadne roszczenia wobec giełdowej firmy.

Spółki są natomiast zainteresowane współpracą handlową "w zakresie przyszłej komercjalizacji produktów Biosenso na rynkach zagranicznych". Porozumienie w tej sprawie ma zostać zawarte w ciągu sześciu miesięcy. (PAP)

morb/ osz/

dqmpr61

Podziel się opinią

Share
dqmpr61
dqmpr61