Trwa ładowanie...

Bioton pogrzebał marzenia

Spółka Bioton Ryszarda Krauzego rozliczyła się z nieudanych projektów - pisze "Puls Biznesu". Aktualizacja wyceny majątku firmy o wartości prawie 400 milionów złotych zaszokowała nawet analityków, którzy spodziewali się, że w 2009 roku spółka będzie kontynuowała czyszczenie finansów.

Share
Bioton pogrzebał marzeniaŹródło: Jupiterimages
d36udz8

Bioton potwierdził, że nie opłaca mu się kontynuować prac nad kilkoma preparatami. Przyznał się też do znacznego przeszacowania wartości spółek włoskich, których sprzedaż negocjuje z Polpharmą Jerzego Staraka, i fabryki w Izraelu, której los wciąż nie jest jeszcze przesądzony.

Spółka zweryfikowała także wartość niektórych licencji należących do jego azjatyckiej spółki SciGen. Rynek już dawno przestał liczyć na większość z tych projektów. Mimo to łączna kwota odpisów zrobiła wrażenie - pisze gazeta.

Sam Ryszard Krauze przyznaje, że błędy popełniane przez Bioton to jego wina, bowiem przez 2 lata miał utrudnione sprawowanie nadzoru nad firmą. Biznesmen zapewnia jednak, że pracuje nad tym, by uczynić ze spółki stabilny i perspektywiczny biznes.

d36udz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36udz8
d36udz8