Trwa ładowanie...
d1n5ru4

BM BGŻ rekomenduje "kupuj" Energomontażu Północ, cena docelowa 11,39 zł

19.2.Warszawa (PAP) - Analitycy Biura Maklerskiego BGŻ w raporcie
z 16 lutego wydali rekomendację "kupuj" Energomontaż Północ,
ustalając cenę docelową jednej akcji...

d1n5ru4
d1n5ru4

19.2.Warszawa (PAP) - Analitycy Biura Maklerskiego BGŻ w raporcie z 16 lutego wydali rekomendację "kupuj" Energomontaż Północ, ustalając cenę docelową jednej akcji spółki na 11,39 zł.

Raport został sporządzony przy kursie akcji Energomontażu Północ na poziomie 7,3 zł, a w czwartek na zamknięciu akcje spółki kosztowały 6,6 zł.

W ocenie analityków BM BGŻ mimo słabnącej kondycji gospodarki, w tym również sektora produkcji budowlano-montażowej, wciąż można znaleźć spółki, które w 2009 r. zamierzają osiągnąć rekordowe wyniki sprzedażowe.

"Takim przykładem jest Energomontaż, którego obecny portfel zamówień gwarantuje sprzedaż na poziomie zeszłorocznych obrotów, a ambicje na 2009 r. są dużo wyższe i sięgają 450 mln zł. Również rentowność, dotychczas częściowo obciążona portfelem zleceń z lat 2006 - 2007 powodujących erozję marż, dzięki dużej kontraktacji oraz selektywnemu podejściu do nowych kontraktów, powinna cechować się dalszą poprawą" - napisano w raporcie.

d1n5ru4

Analitycy zwracają uwagę, że istotnym czynnikiem w dużym stopniu determinującym powodzenie realizacji strategii spółki jest zgromadzona gotówka, która zabezpieczy zarówno zapotrzebowanie grupy na kapitał obrotowy, nakłady na rozbudowę i modernizację zakładów, jak również pozwoli rozważyć zakup ciekawych aktywów energetycznych. W ich ocenie Energomontaż na koniec 2008 r. zgromadził około 70 mln zł środków pieniężnych, podczas gdy dług oscylował w granicy 10 proc. tej wartości.(PAP)

gsu/ jtt/

d1n5ru4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n5ru4