Trwa ładowanie...
d4bshnk

BMW werbuje byłych komandosów

Koncernowi BMW w Stanach Zjednoczonych brakuje pracowników. Samochodowy gigant wpadł więc na pomysł, by zatrudniać w swych salonach emerytowanych marines.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fabryka BMW w Spartanburgu - największa placówka niemieckiego koncernu na świecie
Fabryka BMW w Spartanburgu - największa placówka niemieckiego koncernu na świecie (dpa, Fot: Picture-alliance/dpa)
d4bshnk

Komandosi-weterani są doskonałymi kandydatami do pracy w naszych strukturach, mówi rzecznik BMW w rozmowie z "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS). Byli komandosi to często mężczyźni blisko trzydziestki. W amerykańskich salonach BMW mają zmieniać opony, ustawiać reflektory lub instalować urządzenia elektroniczne w samochodach.

Czytaj też: Bawarski know-how i polska pracowitość

Weterani powracający do cywilnego życia otrzymują wsparcie armii, która zapewnia im szkolenia zawodowe. BMW dołączyło do tego programu, informuje FAS. Od ubiegłego roku bawarski koncern jest partnerem amerykańskiego wojska w zakresie przywracania byłym żołnierzom możliwości funkcjonowania zawodowego w społeczeństwie. Rzecznik BMW poinformował, że projekt ma zostać rozbudowany.

d4bshnk

BMW a wojna na cła

Mający zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych niemieccy producenci samochodów odczuwają skutki wojny handlowej między USA i Chinami. Dodatkowo krąży nad nimi widmo amerykańskich ceł na import samochodów z Unii Europejskiej i związane z tym kroki odwetowe ze strony Europejczyków.

Obejrzyj: Posłuchaj, jak brzmi najmocniejszy kabriolet BMW

Amerykański prezydent Donald Trump zapowiedział wprowadzenie 25-procentowych lub wyższych stawek na auta. Niemieccy producenci samochodów od miesięcy ostrzegają przed amerykańskimi cłami na towary importowane. Podkreślają przy tym swoje zaangażowanie na rynku amerykańskim oraz na liczbę zatrudnianych przez nich osób na terenie USA.

d4bshnk

Największa fabryka

BMW w Spartanburgu (Południowa Karolina) to największy zakład tej marki na świecie. Powstają tu przede wszystkim SUVy z serii X. Producent poinformował, że w roku 2017 wyeksportował z USA ponad 272 tysięcy pojazdów, wwiózł zaś – prawie 248 000 aut.

Czytaj także: Reparacje wojenne. Niemcy nie widzą podstaw

Koncern dotychczas zainwestował w zakład w Spartanburgu niemal 9 miliardów dolarów, zwiększając moce produkcyjne. Bezpośrednio oraz przez poddostawców BMW zatrudnia w fabryce ponad 36 tysięcy osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bshnk

Podziel się opinią

Share
d4bshnk
d4bshnk