Trwa ładowanie...
dzaf76y

BPS ma zgodę KNF na system ochrony instytucjonalnej IPS

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaakceptowała System Ochrony zrzeszenia Banku Polskiej Spółdzielczości, którego celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa i pozycji konkurencyjnych tych banków spółdzielczych, które przystąpią do systemu ochrony instytucjonalnej, podała Komisja.

Share
dzaf76y

"Jest to drugi, po Systemie Ochrony SGB, system ochrony instytucjonalnej (IPS) w polskiej bankowości spółdzielczej, zgodny z wymogami unijnego rozporządzenia CRR. Decyzja KNF o uznaniu Systemu Ochrony BPS zawiera warunki, których realizacja przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa uczestników systemu" - czytamy w komunikacie.

KNF wskazała, że utworzenie IPS wzmocni bezpieczeństwo i pozycję konkurencyjną tych banków spółdzielczych, które przystąpią do systemu ochrony instytucjonalnej. W miejsce rozdrobnionego systemu powstaje grupa bankowa o aktywach plasujących ją na szóstym miejscu wśród największych podmiotów bankowych w Polsce.

Na początku listopada br. KNF wyraziła zgodę na stworzenie przez Spółdzielczą Grupę Bankową (SGB) pierwszego systemu ochrony instytucjonalnej (IPS) w polskiej bankowości spółdzielczej.

Wdrożenie systemu ochrony instytucjonalnej w bankach spółdzielczych było możliwe m.in. dzięki przyjęciu przez Sejm znowelizowanej ustawy o bankach spółdzielczych i bankach zrzeszających w czerwcu br.

Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) działa na polskim rynku od 1992 roku i zrzesza 359 banków spółdzielczych.

(ISBnews)

dzaf76y

Podziel się opinią

Share
dzaf76y
dzaf76y