Trwa ładowanie...
d1y1yes
d1y1yes
Gospodarka

Brak jednoznacznych wskazań

Wczorajsza sesja przyniosła poprawę koniunktury na naszym rynku. Na wartości zyskały wszystkie indeksy, w tym tradycyjnie najsilniej wzrósł kurs spółek z indeksu WIG20.
Share
d1y1yes

Podobnie, jak podczas dwóch sesji ubiegłego tygodnia, również wczoraj uwagę zwracała bardzo niska aktywność inwestorów. Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że w trakcie dwóch kolejnych sesji niewiele zmieni się w kwestii wartości obrotu.

Z punktu widzenia analizy technicznej wczorajsza sesja dla indeksu WIG20 oznacza powrót do strefy trzytygodniowej konsolidacji ograniczonej od dołu poziomem 1.750 pkt. Od góry najbliższy opór wyznacza górne ograniczenie konsolidacji (1.850 pkt.). Słabiej sytuacja przedstawia się na indeksie WIG, który pomimo wczorajszej aprecjacji, utrzymuje negatywny sygnał wyłamania w dół poniżej poziomu 27.500 pkt. Od góry ważna jest strefa oporu w okolicach poziomu 28.500 pkt. Wiarygodność sygnałów technicznych obniża bardzo niski wolumen obrotów.

Dzisiejsza sesja prawdopodobnie nie zmieni sytuacji na naszym rynku. Za Oceanem po słabym początku tygodnia, dzisiaj rano USA futures notowane są na niewielkich plusach. Wśród amerykańskich inwestorów w dalszym ciągu przeważają obawy związane ze skalą spowolnienia gospodarczego i przełożenia tego faktu na wyniki finansowe spółek. Obecne prognozy zakładają, że zyski amerykańskich przedsiębiorstw będą obniżały się jeszcze przez 2 kwartały przyszłego roku (prognoza obejmuje spółki wchodzące w skład indeksu S&P500).

d1y1yes

ING Securities

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/21410/pok301208.pdf )

d1y1yes

Podziel się opinią

Share
d1y1yes
d1y1yes