Trwa ładowanie...
d3ygoa0

Plus

Najnowsze informacje
Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Źródło: Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0

Plus to polska sieć komórkowa, należąca do operatora Polkomtel. Jest elementem grupy Cyfrowy Polsat.

Historia, założyciele

Sieć Plus została oficjalnie uruchomiona 1 października 1996 roku. Operator Polkomtel otrzymał koncesję 9 miesięcy wcześniej i przez ten czas wybudowano ruchomą sieć radiokomunikacyjną GSM. Plus otrzymał numery rozpoczynające się od numerów „601”. Od 2013 roku kontrolę nad siecią sprawuje Cyfrowy Polsat. Obecnie Polkomtel i Cyfrowy Polsat tworzą zintegrowaną grupę multimedialno-telekomunikacyjną. Od 2013 roku funkcjonuje także Plus Bank, który działał od 1991 jako Invest-Bank. Po rozpoczęciu współpracy z Polkomtelem bank zmienił nazwę.

Właściciel

W 2011 roku 100% akcji spółki sprzedano spółce należącej do Zygmunta Solorza-Żaka, polskiego przedsiębiorcy i twórcy telewizji Polsat. Bezpośrednim udziałowcem Polkomtelu, czyli operatora Plusa, jest spółka Eileme 4 AB, związana z Metelem Holding Company Ltd. Od 2014 roku prezesem zarządu Polkomtelu jest Tobias Solorz, syn Zygmunta Solorza.

Działalność

Plus (dawniej Plus GSM) to cyfrowa sieć telefonii komórkowej. Jej zasięg obejmuje 99% mieszkańców Polski. Obsługuje klientów biznesowych i indywidualnych. Sieć oprócz świadczenia usług komunikacyjnych zajmuje się również sprzedażą telefonów komórkowych. Operator należy do Grupy Cyfrowy Polsat, która jest największą polską firmą z w pełni polskim kapitałem.

Plus oferuje kilka możliwości skorzystania z jego usług:

  • abonament – umowa na czas określony i stała opłata z ewentualnym powiększeniem rachunku za dodatkowe funkcje,
  • na kartę prepaid – doładowanie konta, z którego są potrącane opłaty,
  • MIX – połączenie określonego czasu trwania umowy na usługi i doładowań prepaid. Ponadto Plus ma w swojej ofercie bezprzewodowy internet LTE. Polkomtel swoim klientom oferuje także dodatkowe usługi, np. domowy program oszczędnościowy smartDOM, bezpłatne miesiące korzystania z platformy ipla, kanału HBO GO. Wprowdza także fakultatywne oferty, np. plusoczytelnię (dyspozytornię e-booków, e-prasy i audiobooków)

Od 2014 roku Plus wprowadził Zieloną fakturę, czyli pełnowartościową elektroniczną fakturę VAT w wersji elektronicznej.

Operator Plusa angażuje się w różne inicjatywy społeczne – współpracuje m.in. z Fundacją Polsat, Fundacją TVN, Fundacją Anny Dymnej Mimo Wszystko czy Caritas Polska, pośrednicząc w zbieraniu na nie środków przez smsy charytatywne, od których Plus nie pobiera żadnej prowizji.

W 2015 roku Plus wprowadził nową identyfikację wizualną – w kampaniach reklamowych zaczął rezygnować z zielonego logo z uśmiechem, a wprowadził różnorodność kolorystyczną, która symbolizuje zróżnicowaną grupę docelową sieci.

Liczba placówek

Polkomtel ma około 1300 punktów sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu. Istnieje także kilkanaście tysięcy punktów, w których można zarejestrować kartę Plusa.

Wartość

Przychody Grupy Cyfrowy Polsat, do której należy sieć Plus, wynosiły 2,47 miliarda złotych za drugi kwartał 2017 roku. Plus Bank po koniec 2015 roku zanotował w sumie około 2,5 miliarda złotych aktywów.

d3ygoa0

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ygoa0
d3ygoa0
d3ygoa0
d3ygoa0