Trwa ładowanie...
d3nst50
d3nst50
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Brak pomysłu na rynek

Minęły dwa tygodnie od mojego ostatniego komentarza, w którym pisałem o braku inspiracji do większych ruchów na rynku i motywie przewodnim jakim wówczas były problemy Grecji.
Share
d3nst50

Nie zaskoczę nikogo kto obserwuje rynek, jeżeli stwierdzę, że sytuacja na chwilę obecną jest bez zmian. Małe obroty świadczą o tym, że większość inwestorów przyjęła postawę wyczekującą. Pozostaje mieć nadzieję, że początek nowego miesiąca przyniesie impulsy, które wyrwą rynek z marazmu.

Warunkiem koniecznym poprawy jest w tej chwili uspokojenie się sytuacji w Grecji. Pojawiły się informacje o planowanej przez ten kraj emisji obligacji w przyszłym tygodniu. Jeżeli na te papiery znajdzie się popyt, to klimat może się poprawić, z drugiej strony, jeżeli będą problemy ze sprzedażą lub inwestorzy zgodzą się pożyczyć Grekom, ale drogo, to nerwowość znacznie, powtarzam ZNACZNIE wzrośnie.

Ostatecznie WIG20 stracił 1,55%. Obroty na rynku dużych spółek 1,4 mld PLN. Bezpośrednią przyczyną pogorszenia notowań pod koniec sesji były gorsze dane z rynku pracy w USA, wzrosła liczba pobierających zasiłek po raz pierwszy. W komentarzach podkreślano, że nie wróży to dobrze danym miesięcznym, publikowanym piątego marca.

d3nst50

Zysk netto PKN Orlen (+1,18%, 31,82 zł) w IV kw. 09 wyniósł 302 mln zł, lekko poniżej konsensusu. Wynik się spodobał, operacyjnie bardzo dobrze, akcje wzrosły, słaba końcówka sesji nie przestraszyła tu kupujących. Jest też coś dla wierzących w życie pozagrobowe spółek, uchylenie postanowienia o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki TECHMEX (+24,04%, 2,27 zł) i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania zainspirowało inwestorów do spekulacji akcjami spółki. Dobrze zakończył się dzień dla akcjonariuszy spółek Asseco Polska (+3,53%, 54,20 zł) i Enea (+1,34%, 18,14 zł). Na drugim biegunie bardzo słabe od kilku tygodni GTC (-4,89%, 20,25 zł), analitycy spodziewają się straty netto za IV kw.

Marcin Skupień
Makler DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3nst50

Podziel się opinią

Share
d3nst50
d3nst50