Trwa ładowanie...

Brakuje 8 tys. policjantów

Eksperci alarmują, że niespełna 2 miesiące przed Euro 2012, 7,9 tys. wolnych etatów w policji stawia pod znakiem zapytania nie tylko bezpieczeństwo ME, ale też prawidłowe funkcjonowanie państwa przed i po piłkarskiej imprezie
Share
Brakuje 8 tys. policjantów
d1oj4oh

Rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak zapewnia jednak, że "bezpieczeństwo Euro jest priorytetem kierownictwa resortu i liczba wakatów nie wpłynie na to negatywnie". "Mimo tej liczby wakatów już dawno mamy precyzyjnie zaplanowane, skąd i ilu policjantów będzie w każdym mieście gospodarzu turnieju" - uspokaja.

Woźniak zapowiada też, że do końca roku będzie przyjętych ponad 5 tys. nowych funkcjonariuszy. "Mamy świadomość, że bezpieczeństwo nie kończy się wraz z Euro. Nowi policjanci wkrótce będą patrolować ulice" - podkreśla.

Zaskoczenia nie ukrywa szef sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji Marek Biernacki. "Dotąd nie mieliśmy takich sygnałów ani od policji, ani od resortu. Na najbliższej komisji poprosimy ministra Jacka Cichockiego o wyjaśnienie tej sytuacji" - zapowiada.

"Dzieje się coś złego i to w momencie, gdy przed policją stoi potężne wyzwanie związane z największą od lat imprezą" - ocenia. (PAP)

Skontaktuj się z wybraną szkołą policyjną i poznaj warunki naboru!

d1oj4oh

Podziel się opinią

Share
d1oj4oh
d1oj4oh