Trwa ładowanie...

Brazylia pospieszy z pomocą Europie

Brazylia,wraz z innymi dużymi krajami zaliczanymi do tzw. rynków wschodzących, pracuje nad pomocą dla przeżywających kłopoty krajów strefy euro - powiedziała we wtorek prezydent Brazylii Dilma Rousseff podczas spotkania z prezydentem USA Barackiem Obamą w Nowym Jorku.

Share
Brazylia pospieszy z pomocą Europie
Źródło: AFP
d24ibbb

Według źródeł oficjalnych, które zastrzegły sobie anonimowość, prezydenci Brazylii i USA podkreślili, że Europa musi wykazać, iż ma zarówno możliwości jak i wolę polityczną zajęcia się swoimi problemami oraz wyrazili przekonanie, że potrzebne są "dalsze szczegółowe dyskusje nad tymi wyzwaniami".

Rousseff nie sprecyzowała jaką formę mogłaby mieć ta pomoc.

Sekretarz skarbu USA Timothy Geithner i brazylijski minister finansów Guido Mantega mają w ciągu najbliższych dni spotkać się w Waszyngtonie aby kontynuować dyskusję nad europejskim kryzysem.

Zdaniem Reutera Brazylia i inne kraje wschodzących rynków chcą złagodzić kryzys zadłużeniowy w strefie euro obawiając się jego rozszerzenia na inne części świata. Brazylia kupiła już część europejskiego długu i spróbuje uzgodnić dalszą pomoc z jej partnerami z grupy BRICS, w której skład wchodzą jeszcze: Rosja, Indie, Chiny i RPA.

d24ibbb

Podziel się opinią

Share
d24ibbb
d24ibbb